Web Sürümüne Geç

  Şaka gibi

  Şaka gibi
  05 Eylül 2012, Çarşamba Güncelleme: 22:06

  A Milli Basketbol Takımı, 2013 Avrupa Basketbol Şampiyonası elemelerinde (F) Grubu altıncı maçında İtalya ile karşılaştı. Başından sonuna üstün oynadığımız karşılaşmayı bitime 3 saniye kala gelen basketle 83-82 kaybettik.

  İlk çeyreğe iyi başlayan İtalya, Gallinari'nin önderliğine dışarıdan atışlarla ve boyalı alandan sayılar bulan İtalya'ya Semih Erden'in pota altından ürettiği sayılarla karşılık verdik.

  İlk 4 dakikayı 9-4 geride kapatan milliler, Tanjevic'in molasının ardından 5-0'lık seri yakaladık.

  İlk çeyreğin sonlarında takım savunmasını daha iyi yapmaya başlayan ve hücum ribauntlarında etkili olan 12 Dev Adam çeyreği 21-17 önde kapattı.

  İkinci çeyrekte sadece ilk 5 değil, bench'ten gelen oyuncular oldukça iyi bir performans gösterdi.

  Semih Erden'in pota altındaki etkili oyununa Ender Arslan'ın art arda attığı üçlükler eklenince savunmada İtalya2ya kolay sayı şansı tanımayan milliler çeyreğin ortalarında farkı 12 sayıya kadar çıkardı.

  İtalya'nın pas hataları ve kötü şut seçimleri yaptığı dakikalarda farkı 18 sayıya kadar çıkaran devler, çeyreğin sonlarında rakibinin sayılarına engel olamasa da ilk devreyi 44-31 önde tamamladı.

  Üçüncü çeyrekte İtalya adeta geri döndü. Gallinari,Chiotti ve Cincinari'nin sayılarıyla farkı eriten İtalya'ya milliler karşılık vermekte zorlandı. Milliler'in hücumda sayılar bulmakta sıkıntı çektiği dakikalarda İtalya farkı 3 sayıya kadar indirdi.

  Emir Preldzic'in liderliğinde Doğuş Balbay ve İlkan Karaman'la etkili olmaya çalışan milliler çeyreğin bitimine 3 dakika kala İtalya'nın yakaladığı seriye son verdi.

  Doğuş Balbay'ın sahneye çıktığı son 2 dakikalık bölümde arka arkaya bulduğumuz sayılarla farkı tekrar açmaya başladık ve son çeyreğe 62-56 önde girdik.

  Milliler üçüncü çeyreğin sonlarındaki etkili oyununu 4. çeyrek başında da devam ettirirken İtalya sert bir savunma yapmaya, millileri sert faullerle durdurmaya çalıştı.

  Maçın bitimine 6 dakikalık bir süre kala sayı sıkıntısı çekmeye başlayan milliler sahada kısa bir 5'le mücadele eden İtalya'yı hücumda tutmakta zorlandı.

  Bitime 3 dakika kala milliler İtalya karşısında 75-71 öndeydi.

  Dış şutlarla ve pota altından sayılar bulmaya devam eden İtalya'ya aynı şekilde boyalı alandan karşılık verdik.

  Son 1 dakika 15 saniyeye Ender Arslan'ın üçlüğüyle 80-76 öne giren 12 Dev Adam son İtalya'nın basketine engel olamayınca fark tekrar 2 sayıya indi.

  Maçın bitimine 40 saniye kala üçlükle farkı bire indiren İtalya son atağımızı blokla kesti.

  Son atakta, bitime 3 saniye kala basket bulan İtalya 83-82 öne geçti.

  Karşılaşma bu sonuçla tamamlandı ve İtalya'ya 83-82 mağlup olan 12 Dev Adam 55 yıllık hasreti yine sona erdiremedi.

  Yükleniyor