Web Sürümüne Geç

  Nefes kesen mücadele Beşiktaş'ın!

  Nefes kesen mücadele Beşiktaş'ın!
  14 Eylül 2012, Cuma Güncelleme: 21:26

  Beşiktaş Rixos Cup'taki ikinci maçında Anadolu Efes’i 80-77 mağlup etti.

  Karşılaşmanın ilk dakikalarında rakibine savunmada boşluklar veren Beşiktaş, geriye düştü. Cevher ve Christopher'in bulduğu sayılarla toparlanan Beşiktaş, farkın açılmasına izin vermedi. İlk çeyreğin bitimine 1.30 dakika kala Cevher'in bulduğu 3 sayılık basketle siyah-beyazlılar, 19-18 öne geçti. Kalan sürede Anadolu Efes karşısındaki üstünlüğünü koruyamayan Beşiktaş, ilk çeyreği 20-19 geride tamamladı.

  BEŞİKTAŞ İLK DEVREYİ 11 SAYI ÖNDE BİTİRDİ
  2. çeyreğe Beşiktaş, Cevher Özer'in basketiyle başladı. Karşılıklı basketlerle geçen 3 dakikadan sonra Beşiktaş, Tutku Açık'ın 3 sayılık basketiyle 27-26 öne geçti. İlk devrenin son 5 dakikasına siyah-beyazlılar, 31-28 önde girdi. Tutku'nun oyunu iyi yönlendirmesiyle art arda sayılar bulan siyah-beyazlılar, ilk yarının son 2 dakikasına 37-33 üstünlükle girdi. Devrenin bitimine 2 saniye kala Cevher Özer'in 3 sayılık basketiyle Beşiktaş, soyunma odasına 44-35 önde gitti.

  SİYAH-BEYAZLILAR FARKI KORUMAYI BİLDİ
  Anadolu Efes'i savunmada durdurmayı başaran Beşiktaş, 3. çeyreğin bitimine 6 dakika kala Muratcan'ın 3 sayılık basketiyle farkı 13'e çıkardı (54-41). Cevher'in peşpeşe bulduğu 5 sayıyla farkı daha da açan Beşiktaş, skoru 59-43'e getirdi. Çeyrek sonuna doğru temposu düşen siyah-beyazlılar, farkı korumayı bildi ve bu çeyreği 65-54 önde tamamladı.

  KARTAL SON ÇEYREKTE DE ÜSTÜNLÜĞÜNÜ KORUDU
  Son bölüme Beşiktaş, Jerrells'ın pota altından bulduğu basketle başladı. Üst üste top kayıpları yapan siyah-beyazlılar, Anadolu Efes'i savunmada durdurmakta zorluk çekti ve fark bir ara 4 sayıya kadar düştü. Çabuk toparlanan Beşiktaş, son 5 dakikaya 9 sayı üstünlükle girdi. Son bölümde inişli çıkışlı bir oyun ortaya koyan Beşiktaş, buna rağmen üstünlüğünü korudu ve karşılaşmadan 80-77 galip ayrıldı.

  CEVHER ÖZER MAÇA DAMGASINI VURDU
  Karşılaşmanın en skorer oyuncusu, bulduğu 25 sayıyla yıldızlaşan Cevher Özer oldu.
  Yükleniyor