Web Sürümüne Geç

  Şebnem parkelere döndü

  Şebnem parkelere döndü
  14 Eylül 2012, Cuma Güncelleme: 11:37

  Geçirdiği sakatlığın ardından basketbola ara veren ve ABD'de hukuk eğitimi alan milli oyuncu Şebnem Kimyacıoğlu, Galatasaray ile 1+1 yıllık sözleşme imzalayarak 3 yıl sonra yeniden parkelere döndü.

  Şebnem Kimyacıoğlu, 2008'de yaşadığı sakatlıktan sonra gelecek kaygısı ve ailesinin de yönlendirmesiyle farklı bir arayış içine girdiğini belirterek ''Sakatlıktan sonra rehabilitasyon süreci geçirdim ve basketbol oynamaya hazırdım. Ancak bu sürede gelecekte neler yapabileceğimi de düşündüm. Babam da bu konuda baskı yaptı. O süreçte hukukla ilgilenmeye başladım. Yazın ABD'de imtihana girdim. Üniversiteyi kazanınca, tahsil yapmaya karar verdim. Üç sene tahsilimi yaptıktan sonra California'da baro sınavına girdim. Baro imtihanının sonuçları kasım ayının sonunda belli olacak'' dedi.
  Şebnem Kimyacıoğlu, eğitim aldığı sürede basketboldan hiç kopmadığını, aynı zamanda antrenörlük de yaptığını anlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

  ''ABD'de eğitim aldığım süre zarfında amatör olarak oynayarak basketboldan kopmadım. Özellikle son senemde basketbola daha fazla zaman ayırdım. Aynı zamanda genç oyuncuların bulunduğu takımda antrenörlük yaptım. Bu dönemde tekrar profesyonel basketbol oynama isteğim doğdu. 'Acaba yapabilir miyim?' diye düşündüm. Bu konularda şüphelerim vardı. Daha sonra karar verdim ve kondisyonerle çalışmaya başladım. Buraya deneme sürecine geldim. Hocamız Ekrem Memnun da onay verdikten sonra sözleşme imzaladık.''

  ''Oynamaya hazırım ama istediğim seviyede değilim''
  Şebnem, 3 yıl basketboldan uzak kalmasının neden olduğu dezavantajı çalışarak kapatacağını dile getirerek, ''Üç yıl ayrı kalmak dezavantaj oluşturmaz dersem yalan olur. Üç sene ara verdiğinde tabii ki geri kalıyorsun. Kondisyon bakımından ABD'de bir altyapı oluşturdum, sıfırdan gelmedim. Üstüne her gün bir adım atıyorum. Olmak istediğim yere yaklaşıyorum. Oynamaya hazırım ama istediğim seviyede değilim. Takıma katkı verebilecek bir durumda olduğumu düşünüyorum ve daha iyisini de yapacağımı biliyorum'' ifadelerini kullandı.
  Galatasaray'a en iyi şekilde hizmet etmek istediğini vurgulayan Şebnem Kimyacıoğlu, ''Hocamız benden ne istiyorsa onu en iyi şekilde yapmaya çalışacağım. Takımın hedefi, mücadele ettiği her kulvarda şampiyon olmak. Hocamız buna çok iyi odaklanmış ve bizi de buna çok iyi motive ediyor. Hedefimiz camiamıza ve taraftarlarımıza şampiyonluklar kazandırmak'' dedi.

  ''İlerde spor hukuku alanında çalışmayı düşünüyorum''
  Şebnem Kimyacıoğlu, basketbol kariyerini bitirdikten sonra spor hukuku alanında çalışmayı düşündüğünü söyledi. Tahsilini spor hukuku üzerine yaptığını ve San Francisco'da hukuk firmalarında çalıştığını anlatan Şebnem, ''Spor hukukunu çok zevkli buldum. Bu alanda çeşitli konferanslara katıldım. İlerde spor hukuku ile ilgili çalışmayı düşünüyorum. Bunun dışında aklımda ABD'deki liglerde yöneticilik yapmak da var. Zaten oradaki yöneticilerin çoğu hukuk alanında eğitim görmüş kişiler'' diye konuştu.
  Yükleniyor