Web Sürümüne Geç

  "Türk basketboluna büyük hizmet veriyorlar"

  "Türk basketboluna büyük hizmet veriyorlar"
  21 Eylül 2012, Cuma Güncelleme: 14:16

  Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, ''Güney'deki kadın takımları, Türk basketboluna büyük hizmetler veriyor'' dedi.

  Demirel, ''Botaş Cup 9'' basketbol turnuvası kapsamında düzenlenen yemekte yaptığı konuşmada, Botaşspor'un Adana'da, kadınlar basketboluna büyük ivme kazandırdığını belirtti.

  Botaşspor'un Avrupa kupalarında hem Adana'yı hem de Türkiye'yi gururla temsil ettiğini ifade eden Demirel, şunları kaydetti:
  ''Güney'deki kadın basketbol takımları, Türk basketboluna büyük hizmetler veriyor. Botaşspor'a teşekkür ediyorum. Yine bölgemizde bulunan ve Play-Out oynayan Tarsus Belediyesi de Avrupa kupalarına katılmak istedi. Yani Botaşspor ve birçok takım bu bölgede kadınlar basketbolunun neferi oldular. Sponsorların destekleriyle Türk basketbolunu daha da yaygınlaştırmak istiyoruz. Sponsorlarla Türk basketbolunun çok iyi yerlere geleceğini biliyoruz.''
  Adana'da spor salonu eksikliğine de değinen Demirel, ''Adana'da 7 bin 500 kişilik spor salonunun olması gerekiyor. Bu konuda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi'den çalışmalar yapıldığını öğrendim. Milli takımımızın hazırlık maçlarından birini bu bölgeye, Adana'ya vermeyi isteriz'' şeklinde konuştu.

  Botaşspor Genel Menajeri Abdullah Kutlu ise, ''Botaş Cup 9'' basketbol turnuvasının geleneksel hale geldiğini ve lig öncesi tüm takımların bu turnuvada kendilerini sınama imkanı bulduklarını söyledi.

  Turnuva yemeğine Demirel'in katılımından dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını dile getiren Kutlu, ''Başkanımız salı günü yeniden başkan seçildi ve sonrasında Adana'ya gelerek turnuvamızın yemeğine katıldı. Kendisine ve turnuvaya katılarak büyük katkı sağlayan tüm takımlara teşekkür ediyorum'' dedi.
  Yükleniyor