Ender Arslan: ''Şu ana kadar iyi işler yaptık"

Ender Arslan: ''Şu ana kadar iyi işler yaptık"
Salı 08.01.2013 11:35

Galatasaray Medical Park Erkek Basketbol Takımı'nın tecrübeli milli oyuncusu Ender Arslan, sezonun geride kalan bölümünde başarılı bir performans ortaya koyduklarını söyledi.

Ender Arslan yaptığı değerlendirmede, ligde aldıkları 3 yenilgi dışında işlerin kendileri için iyi gittiğini belirterek, ''Şu ana kadar iyi işler yaptık. Ligde 3 deplasman mağlubiyeti aldık, o konuda daha iyisi olabilirdi. Bu kadar sakatlığa rağmen iyi ilerlediğimize inanıyorum. Ama asıl sezon, şimdi başlıyor'' diye konuştu.

ULEB Avrupa Kupası 'Top 16'' turu (L) Grubu'ndaki ilk maçlarını yarın Rusya temsilcisi Unics Kazan'la yapacaklarını hatırlatan Ender, bu karşılaşmanın kendileri için çok önemli olduğunu söyledi.

Grup maçlarına Unics Kazan'ı yenerek başlamak istediklerini vurgulayan Ender, ''Bizim için önemli bir maç. Rakibimiz de güçlü. Ama kendi evimizde ligde ve Avrupa'da yenilgimiz yok. Bunu devam ettirmek istiyoruz. Bizim için en önemli güç taraftarımız. Onlarla birlikte işimiz daha da kolaylaşıyor. Güzel bir galibiyetle başlamak istiyoruz'' ifadelerini kullandı.

''Üç kulvarda şampiyonluğu biz de yaşayabiliriz''
Ergin Ataman'ın geride kalan sezonda Beşiktaş takımıyla FIBA EuroChallenge Kupası, Türkiye Kupası ve lig şampiyonluklarını kazanmasına değinen Ender Arslan, üç kulvarda şampiyonluğu kendilerinin de yaşayabileceğini kaydetti. ''Ergin Ataman'ın geçen sene yaşadığı şampiyonluklar tabii ki tekrarlanabilir'' diyen tecrübeli oyuncu, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Hocamız geçen sene Beşiktaş takımında bunu başardı. Bu sezon çok daha iyi bir kadromuz var. Geçen seneki 3 kupalı kadrodan da bir kaç oyuncu yine bizim kadromuzda. Bunu tekrarlayabiliriz. Bu kuvvetimiz var ama lafla olmuyor. Bugüne kadar bazı sakatlıklarla uğraştık, kadromuz bir dönem dar kaldı. Şimdi gerekli takviyeleri de yaptık ve her şey yolunda. İnşallah güzel basketbolumuzla güzel işler yapacağız.''

''İşler iyi gidiyor''
''Ben her zaman oynadığım süreleri iyi değerlendirmeye çalışıyorum'' diyen ve kadrodaki oyuncuların genel olarak başarılı bir mücadele ortaya koyduklarını vurgulayan Ender Arslan, sözlerini şöyle tamamladı:

''Sadece ben değil, takımdaki bütün oyuncular takıma en iyi katkıyı veriyorlar. Geneldeki başarılı sonuçları da buna borçluyuz. Şu an için işler iyi gidiyor.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN