Web Sürümüne Geç

"Telafi etmemiz gerekiyor"

"Telafi etmemiz gerekiyor"
Perşembe 10.01.2013 13:40

Basketbolda ULEB Avrupa Kupası 'Top 16' turu (L) Grubu ilk maçında İstanbul'da Rusya'nın Unics Kazan ekibine 80-74 yenilen Galatasaray Medical Park'ta mağlubiyetin üzüntüsü yaşanıyor.

Galatasaray Basketbol Şubesi Koordinatörü Murat Özyer, yaptığı açıklamada, Rus ekibi ile yaptıkları maçın kendileri açısından çok önemli olduğunu vurgulayarak, ''Unics Kazan kupanın favori takımlarından biri. Dünkü maçta belli dönemlerde hem hücumda hem savunmada iyi oynadık. Ancak maçın kırılma dönemlerinde rakip takım daha etkiliydi. Özellikle stratejik olarak 3 uzunla oynadıkları bölümlerde savunmaları bize oldukça sıkıntı yaşattı. Deplasmanda maç kazanarak Unics Kazan yenilgisini telafi etmemiz gerekiyor. Dolayısıyla haftaya oynayacağımız Kızılyıldız maçı daha değerli hale geldi'' diye konuştu.
Özyer, Unics Kazan karşısında skor anlamında Hawkins ve Gordon'un süreklilik gösterdiğini anlatarak, ''Diğer oyuncular da daha fazla katkı yapacaktır. Herkesin aynı istek ve konsantrasyonla mücadele edeceğini düşünüyorum. Avrupa Kupası'nda favori takımlara baktığımız zaman, sert savunma yapan ve tempolu oynayan takımlar olduklarını görüyoruz. Sakatlıklarımızın tamamen düzelmesi, formsuz olan oyuncuların da performanslarını yükseltmesiyle istediğimiz basketbol düzeyine ulaşacağımızı düşünüyorum'' ifadelerini
kullandı.
Etiketler Galatasaray
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN