Web Sürümüne Geç

İlk 8 şart

İlk 8 şart
Pazartesi 15.01.2013

TBF yöneticisi Harun Erdenay, THY Eurolig'deki ekiplerimiz Anadolu Efes ve F.Bahçe Ülker için "İlk 8'e giremezlerse başarısız sayılırlar" yorumunu yaptı

Basketbol Federasyonu (TBF) yönetim kurulu üyesi Harun Erdenay, THY Eurolig'de mücadele eden Anadolu Efes ve F.Bahçe Ülker'in ancak ilk 8'e kalmaları halinde başarılı sayılacağını söyledi. Aynı kupadaki Beşiktaş'ın ekonomik sıkıntılarına rağmen Top 16'ya kalarak görevini başarıyla yerine getirdiğini belirten Erdenay, şöyle devam etti:

G.SARAY DAHA ŞANSLI

"Efes ve F.Bahçe için ilk 4 zor hedef. Çünkü önlerinde çok iyi 7-8 takım var. Ama kadro yapısı olarak ilk 8'de kendilerine yer bulmalılar. Aksi takdirde bence başarılı sayılmazlar. ULEB Avrupa Kupası'nda da Banvit ve G.Saray Medical Park'ın ilerleyeceğini düşünüyorum. Bir şampiyonluk da gelebilir. bu konuda G.Saray'ı biraz daha şanslı görüyorum."

KiMYA OLUŞMADI
F.Bahçe Ülker'in Avrupa çapında oyunculara sahip olduğunu belirten Erdenay, "Ancak takım kimyası oluşturamadılar" dedi.

OKUR BENi ÜZDÜ
TBF yönetim kurulu üyesi Harun Erdenay, Mehmet Okur'un basketbolu bırakmasına üzüldüğünü söyledi. Erdenay, "Mehmet benim de eski takım arkadaşım. Miami'den teklif aldığını duydum. Bu, onun ne kadar değerli olduğunu gösterir. Sakatlığı ciddi olduğu için bıraktı sanırım" dedi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN