Basketbolda bir ilk!

Çarşamba 20.02.2013 16:28

FIBA kokartlı Türk basketbol hakemleri Rüştü Nuran ve Özlem Yaman, bu yıl düzenlenecek 19 Yaş Altı Dünya Şampiyonaları'nda görev alacak.

Türkiye Basketbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, FIBA tarafından görevlendirilen Rüştü Nuran'ın 27 Haziran-7 Temmuz tarihleri arasında Çek Cumhuriyeti'nin başkenti Prag'da düzenlenecek FIBA Erkekler 19 Yaş Altı Dünya Şampiyonası'nda görev yapacağı bildirildi. Özlem Yaman'ın ise, 18-28 Temmuz tarihleri arasında Litvanya'nın Panevezy ve Klaipeda şehirlerinde organize edilecek FIBA Kadınlar 19 Yaş Altı Dünya Şampiyonası'nda düdük çalacağı ifade edildi.

Özlem Yalman'ın, bir Dünya Şampiyonası'nda görev yapacak ilk Türk kadın hakem olacağı belirtildi.

Şahin: ''Hakemlerimiz büyük gelişme gösterdi''

Türkiye Basketbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Metin Şahin, Nuran ve Yalman'ın FIBA tarafından 19 Yaş Altı Dünya Şampiyonaları'nda görevlendirilmeleri hakkında federasyonun internet sitesine değerlendirmelerde bulundu.
Şahin, Türk basketbol hakemliğinin, Türk basketbolu gibi büyük bir gelişme gösterdiğini ifade ederek, şu ifadeleri kullandı:

''Dünya Şampiyonası gibi büyük bir organizasyonda, hem de kadın basketbolu konusunda büyük gelişmeler gösteren Türkiye'nin, bir kadın hakemi ile şampiyonada temsil edilecek olması fevkalade güzel bir şey. Rüştü Nuran ise THY Avrupa Ligi'nin yanı sıra dünya çapında düzenlenen büyük organizasyonlarda da sorumluluklar alıyor. Türk basketbolunun yetiştirdiği önemli hakemlerimizdin birisi. Böyle birçok büyük organizasyonlarda hakem arkadaşlarımızı görev alacaklardır.''
Etiketler Türkiye
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN