Karşıyaka bayrağı İstanbul Boğazında

Karşıyaka bayrağı İstanbul Boğazında
Cumartesi 20.06.2015 00:00

Türkiye Basketbol Ligi’nin şampiyonu Pınar Karşıyaka’nın bayrağı Boğaziçi Köprüsü’ne asıldı. Dün oynaan son maç için İzmir’den gelen Pınar Karşıyakalı taraftarlar, hatıra olsun diye bayrak manzaralı fotoğraf çektirme yarışına girdi.

Türkiye Basketbol Ligi final serisinde Anadolu Efes'i 4-1'le geçerek 28 yıl sonra kupaya uzanan Pınar Karşıyaka yöneticilerinin, Boğaziçi Köprüsü'ne bayrak asmak için yaptıkları başvuru İstanbul Valiliği tarafından onaylandı.

Pınar Karşıyaka'nın 100 metrekarelik bayrağı bugün öğle saatlerinde iki yakayı bir araya getiren Boğaziçi Köprüsü'ne asıldı.

Asılmasıyla birlikte bayrağı görmek isteyen yeşil beyazlı takım taraftarları Ortaköy'e hücum etti. Bu anı ölümsezleştirmek isteyen taraftarlar bayrak manzaralı fotoğraf çektirme yarışına girdi.

Taraftarlar, en son 1987'de şampiyon olduklarını hatırlatarak, 28 yıl sonra gelen şampiyonluk için çok mutlu olduklarını belirtti. Bazı taraftarlar takımlarının bayrağının Boğaziçi Köprüsü'ne asılmasından dolayı büyük gurur duyduklarını söyledi.
Etiketler Türkiye, Karşıyaka
DİĞER
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN