Web Sürümüne Geç

G.Saray farklı kazandı

G.Saray farklı kazandı
Cumartesi 10.10.2015 18:33

Spor Toto Basketbol Ligi’nin ilk hafta mücadelesinde Galatasaray Odeabank, Trabzonspor Medical Park’ı 80-58’lik skorla mağlup ederek lige galibiyetle başladı.

Mücadelenin ilk basketi Sinan Güler'den gelirken, Trabzonspor çok gecikmeden Hakan Demirel ile karşılık verdi. Çeyreğin ortalarında Velickovic ve Stipanovic'in basketleriyle 7-0'lık bir seri yakalayan Trabzonspor, 12-8'lik üstünlüğü yakaladı. Kalan bölüm skor bakımından biraz kısır geçerken, skor üstünlüğünü devam ettiren Bordo-Mavili ekip çeyreği 16-14'lük üstünlükle tamamladı.

İkinci çeyreğin ilk sayısını İbrahim Yıldırım kaydetti. Daha düşük tempoda giden ikinci çeyrekte Galatasaray, Dorsey'nin sayılarıyla farkı 1 sayıya indirdi. (22-21) Trabzonspor'un aldığı moladan iyi dönen de Sarı-Kırmızılı ekip oldu ve Caleb Green'in basketleriyle üstünlüğü ele geçirdi. Kalan bölümde üstünlüğünü sürdüren Galatasaray, farkı çift hanelere kadar çıkardığı çeyreği 43-26 üstün tamamladı.

Üçüncü çeyreğe iyi başlayan taraf Vladimir Micov'un sayılarıyla Galatasaray oldu ve çeyrek başlarında fark Sarı-Kırmızılılar lehine 20 sayıya kadar yükseldi. Çeyreğin genelinde iyi mücadelesini sürdüren Galatasaray, son bölümler haricinde Trabzonspor'un farkı kapatmasına izin vermedi ve son çeyreğe 61-45'lik avantajla girmeyi başardı.

Son çeyrekte skor avantajını iyi kullanan ve ilk üç çeyrekte şans vermediği Şafak Edge, İzzet Türkyılmaz, Dusan Cantekin gibi oyuncularını sahaya süren Galatasaray, derbiden 80-58'lik galibiyetle ayrıldı.

Galatasaray Odeabank'ta Vladimir Micov 18 sayı, Caleb Green 17 sayı-9 ribaunt, Errick McCollum 15 sayı-3 ribaunt ve Joey Dorsey 10 sayı-10 ribaunt üretirken, Trabzonspor Medical Park'ta ise Andrija Stipanovic 10 sayı-7 ribaunt, Darius Odom 10 sayı üretti.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN