Web Sürümüne Geç

G.Saray'dan Beşiktaş'a transfer

G.Saray'dan Beşiktaş'a transfer
Pazartesi 26.10.2015 20:56

Beşiktaş Sompo Japan Basketbol Takımı'nda görevine son verilen Henrik Dettmann'ın yerine başantrenörlük görevine getirileceği duyurulan Galatasaray Odeabank Yardımcı Antrenörü Yağızer Uluğ, sarı-kırmızılı kulüpteki görevinden ayrıldı.

Galatasaray Kulübü'nden yapılan açıklamada, erkek basketbol takımında yardımcı antrenörlük görevini üç buçuk sezondur başarıyla sürdüren Yağızer Uluğ ile yolların ayrıldığı duyurularak, "Uluğ'a hizmetleri için teşekkür eder, kariyerinin bundan sonraki aşamasında kendisine başarılar dileriz" denildi.

Ligde 23 yıl sonra elde edilen şampiyonluk ve THY Avrupa Ligi'nde çeyrek final oynanması başarılarında başantrenör Ergin Ataman'la birlikte Yağızer Uluğ'un da katı olduğu vurgulanan açıklamada, "Geçtiğimiz sezon Fenerbahçe Ülker'i altı oyuncuyla Abdi İpekçi Spor Salonu'nda mağlup ettiğimiz zafer gecesinde Yağızer Uluğ takımımızın başında yer alıyordu. Yağızer Uluğ, baş antrenörümüz Ergin Ataman'ın rahatsızlığı nedeniyle Trabzonspor Medical Park ile Neptunas Klaipeda deplasmanlarında da takımın başında yer almış ve sezona galibiyetler ile başlamıştı" ifadeleri kullanıldı

Uluğ'dan veda açıklaması

Yağızer Uluğ'un başantrenör olarak ilk açıklamasında Galatasaray Kulübü'ne vedası ettiği belirtildi.

Uluğ'un kaleme aldığı veda mesajında, şu ifadelere yer verdiği paylaşıldı:

"Üç yıldır büyük bir mutluluk ve gururla sürdürdüğüm görevimden yeni hedefler doğrultusunda, Galatasaray Kulübü'nün izniyle ayrılmış bulunmaktayım. Sonsuz desteklerinden ve gösterdikleri anlayıştan ötürü Sayın Dursun Özbek ve yönetim kuruluna, hocam, ustam Ergin Ataman'a özel teşekkürlerimi sunuyorum. Son beş yıldır Beşiktaş ve Galatasaray kulüplerinde yardımcılığını yürüttüğüm değerli hocama bana duyduğu sınırsız güven, verdiği eşsiz fırsatlar ve bir ağabey olarak koşulsuz desteği için gönül dolusu teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte Galatasaray Kulübü'ne üstün başarılar diliyorum."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN