Web Sürümüne Geç

Samsun Canik'ten itiraz!

Samsun Canik'ten itiraz!
Cuma 08.01.2016 18:26

Samsun Canik Belediyespor, Kadınlar Basketbol Süper Ligi (KBSL) Türkiye Kupası Eleme Grubu'nda dün yapılan Abdullah Gül Üniversitesi-Hatay Büyükşehir Belediyespor erteleme maçına itiraz etti.

Samsun Canik Belediyespor Başkanı Ercan Bayrak, yaptığı yazılı açıklamada, 8-11 Ekim tarihlerinde Samsun'da düzenlenen Türkiye Kupası Eleme Grubu maçları kapsamında ertelenen ve dün oynanan Abdullah Gül Üniversitesi-Hatay Büyükşehir Belediyepor karşılaşmasına, Türkiye Basketbol Federasyonuna başvurarak itiraz ettiklerini belirtti.

Bayrak, elemelerde final grubuna katılmayı garantileyen Abdullah Gül Üniversitesi'nin 5 Ocak Salı günü deplasmanda Castors Braine ile yaptığı Avrupa Ligi müsabakası sonrası aradan 48 saat geçmeden, sonucu finallere çıkacak takımı belirleyecek Hatay Büyükşehir Belediyespor maçını oynanmasının uygun olmadığını savundu.

Müsabakanın oynanma tarihinin kulüpler arasında eşitlik ilkesine aykırı olduğunu belirten Bayrak, şöyle devam etti:

"Final grubuna çıkmayı garantileyen Abdullah Gül Üniversitesi'nin lig mücadelesinde yer verdiği as oyuncularına bu maçta yeterince süre vermeyeceği konusunda duyum alarak müsabakanın ertelenmesi için Basketbol Federasyonuna maçtan bir gün önce yazılı dilekçe ile başvurmuştuk. Müsabaka günü veya öncesi başvurumuz hakkında herhangi bir cevap verilmemiş, müsabaka izlendiğinde de görüleceği üzere şikayet dilekçemizde yer verdiğimiz hususlar aleni olarak gerçekleşmiştir."

Bayrak, Abdullah Gül Üniversitesi'nin dün oynanan erteleme müsabakasında sergilediği tutumu eleştirerek, "Abdullah Gül Üniversitesi'nin maçtaki tutumu, basketbolun imajına zarar veren, sportmenlik ruhuna aykırı ve şüphe duyuracak davranışlar içermektedir. Bu kapsamda Türkiye Basketbol Federasyonuna bu maçın sonucu ile ilgili itiraz dilekçelerimizi gönderdik" ifadelerini kullandı.

Final grubuna yükselecek takımı belirleyecek müsabakanın kulüpleri adına dezavantajlı hale gelecek şekilde oynatıldığını öne süren Bayrak, müsabakanın incelenmesini ve tekrar oynatılmasını istediklerini kaydetti.
Etiketler Türkiye
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN