Web Sürümüne Geç

Fırtına son nefeste!

Fırtına son nefeste!
Pazar 10.01.2016 19:11

Spor Toto Basketbol Ligi'nin 15. hafta karşılaşmasında Trabzonspor Medical Park, deplasmanda Torku Konyaspor'u 73-70 yendi.

Müsabaka karşılıklı sayılarla başladı. Torku Konyaspor, Bremer, Reynolds ve Tucker ile sayılar bulurken, Trabzonspor Medical Park ise Stipanovic ve Kulig ile basketler buldu. Mücadelenin ilk 5 dakikası 7-8 ev sahibi ekibin üstünlüğüyle geçildi. Bu dakikadan sonra boyalı alanda sert savunma uygulayan Torku Konyaspor, Williams ve Jefferson'un basketleriyle farkı 7 sayıya çıkardı. Etkili oyununu sürdüren Torku Konyaspor ilk periyodu 23-14 önde tamamladı.

İkinci periyoda Torku Konyaspor'un top kayıplarını değerlendirerek iyi başlayan Trabzonspor Medical Park, Hardy ile bulduğu sayılarla farkı 5 sayıya (25-20) indirdi. Tucker, Doğukan Sönmez ve Bremer ile sayılar bularak toparlanan Torku Konyaspor, periyodun bitimine 4 dakika kala farkı yeniden 10 sayıya (34-24) çıkardı. Kenardan oyuna dahil olan Plisnic'in basketleriyle etkili oyununu sürdüren Torku Konyaspor soyunma odasına 44-35 önde gitti.

Üçüncü periyoda Kulig'in üçlüğüyle başlayan Trabzonsopor Medical Park, Stipanovic ve Thompson sayılarıyla 25. dakikada farkı 7 sayıya indirdi. Torku Konyaspor, Bremer ve Tucker'ın basketleriyle aradaki farkın kapanmasına izin vermedi. Konuk ekipten Hardy ve Stipanovic'in sayılarına, Jefferson ve Tucker'ın basketleriyle karşılık veren Torku Konyaspor, üçüncü periyodu 62-55 önde bitirdi.

Final periyodunda iki takımda karşılıklı sayılar bularak başladı. Pota altında rakibine sert savunma uygulayan Torku Konyaspor, Bremer ve Tucker ile sayılar buldu. Gördüğü sert savunma karşısında dış atışlara yönelen Trabzonspor Medical Park, Kulig ve Hard ile karşılık verdi. Trabzonspor Medical Park, mücadelenin bitimine 5 dakika kala farkı 2 sayıya (67-65) indirdi. Rakibinin top kayıplarını iyi değerlendiren Trabzonspor Medical Park, Stipanovic ve Kulig'in sayılarıyla 1 sayı (71-70) öne geçti. Son saniyelerde Torku Konyaspor'a sayı imkanı tanımayan Trabzonspor Medical Park maçı 73-70 kazandı.

Trabzonspor Medical Park'ta Kulig 25 ve Hardy 21 sayıyla galibiyetin mimari oldu. Torku Konyaspor'da ise Tucker'ın 26 sayısını yenilgiyi engelleyemedi.
Etiketler Trabzonspor, Spor
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN