Web Sürümüne Geç

"Türk şoförlerine hayranım"

"Türk şoförlerine hayranım"
Perşembe 14.01.2016 20:05

Anadolu Efes’in Amerikalı forveti Derrick Brown, Sabah Gazetesi’nden Uğur Karakullukçu’ya bir röportaj verdi.

Lokomotiv Kuban formasıyla Rusya'da geçirdiği 3 yılın ardından bu sezon başında Anadolu Efes kadrosuna katılan Derrick Brown, Efes'i tercih sebebi olarak "Kulüp, koç ve şehir… İstanbul benim için en uygun yerdi. Şehri tam olarak bilmiyordum ama karşımda çok özel bir şehir olduğunu anladım." ifadelerini kullandı.
Birçok yabancı gibi İstanbul trafiğine değinmeden geçemeyen Brown, "Burayı ne Rusya'yla, ne ABD'yle kıyaslayabilirsiniz. Her semti bambaşka, farklı bir yer. Trafiği de çılgınca, ben böyle bir şey görmedim. Fakat bu kadar trafiğe rağmen şoförler bir o kadar usta. Tamam, belki biraz agresifler ama çok az kaza gördüm şu ana kadar. Daha rahat yerlerde daha çok kaza oluyor. Türk şoförlerine hayranım." şeklinde konuştu.

Oyun tarzı ve özel yaşamıyla ilgili de konuşan Amerikalı forvet, "Eskiden pivotlar çok dominanttı, şimdi bana benzer 4 numaralar yükselişte ama bu trendler değişir. Kendimi bir takım oyuncusu olarak tanımlıyorum. ünümün çoğunu çalışmaya ayırdığımdan kendime ait zamanlarda sporun dışına çıkmayı severim. Boş zamanımda en çok yaptığım şey kitap okumaktır. Felsefe ve finans kitapları okurum. Üniversitede pazarlama okudum, aynı zamanda girişimcilik lisansım var. Gelecekte ne olacağını göreceğiz ama kendimi okuyarak zinde tutmaya çalışıyorum. Zamanı geldiğinde kararımı vereceğim ama girişimcilik neden olmasın!" dedi.

Anadolu Efes başantrenörü Dusan Ivkovic'i "efsane" olarak nitelendiren Brown, "Detaylara çok hakim ve ne yaptığını biliyor. Çok tecrübeli. Hatta mükemmeliyetçi bile diyebiliriz. Bence onunla çalışmak takım için çok faydalı." diye belirtti.
Etiketler Derrick Brown
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN