G.Antep-F.Bahçe maçı ertelendi

G.Antep-F.Bahçe maçı ertelendi
Pazar 01.05.2016 12:49

Spor Toto Basketbol Ligi'nde Royal Halı Gaziantep ile Fenerbahçe arasında oynanması gereken maç, Gaziantep'teki terör saldırısı nedeniyle ertelendi.

Bu sabahki terör saldırısı nedeniyle bugün Gaziantep'teki bütün spor müsabakaları ertelendi. Türkiye Basketbol Federasyonu, Royal Halı Gazizntep ile Fenerbahçe arasında oynanması gereken basketbol maçının da iptal edildiğini duyurdu.

Konuyla ilgili Türkiye Basketbol Federasyonu resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Gaziantep?te bu sabah saatlerinde emniyet müdürlüğüne yapılan hain terör saldırısı sonrasında Gaziantep Valiliği, Basketbol Federasyonumuza bir yazı göndermiştir. Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya'nın imzasıyla gelen faxta, Spor Toto Basketbol Ligi'nin 28. haftasında bugün saat 16.00'da Gaziantep Karataş Şahinbey Spor Salonu'nda oynanması gereken Royal Halı Gaziantep - Fenerbahçe müsabakasının güvenlik gerekçesiyle ertelenmesi talep edilmiştir. Türkiye Basketbol Federasyonu değerlendirmesinde talebi uygun görmüş ve müsabakanın ileri bir tarihe ertelenmesine karar vermiştir. Müsabakanın hangi gün oynatılacağı BSL Direktörlüğü tarafından daha sonra açıklanacaktır" denildi.

Ligde perşembe günü Akınçorap Yeşilgiresun ile pazar günü ise Muratbey Uşak maçlarını İstanbul'da oynayacak olan Fenerbahçe, seyircisiz de olsa yarın bu karşılaşmayı oynamaktan yana...

YENİ TARİH BELLİ OLDU
Türkiye Basketbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, "Gaziantep İl Güvenlik Kurulu'nun aldığı karar gereği, Royal Halı Gaziantep-Fenerbahçe karşılaşması, yarın saat 16.00'da Karataş Şahinbey Spor Salonu'nda seyircisiz olarak oynanacaktır." ifadeleri kullanıldı.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN