Yüksek gerilim

Yüksek gerilim
Cuma 27.05.2016

F.Bahçe-G.Saray derbisi sona erdi ama yankıları bitmedi. Önce sarı-lacivertlilerden açıklama geldi. Ataman’ın yanıtı gecikmedi. Tarafların birbirine ‘şahıs’ diye vurgu yapması da dikkat çekti

Ülker Arena'da önceki gün Fenerbahçe'nin üstünlüğüyle sona eren maçta yaşananlar ortamı germişti. Sarı-lacivertlilerin başkanı Aziz Yıldırım, bir pozisyonda hakeme itirazda bulunan G.Saray Başantrenörü Ergin Ataman'a tribünden sert tepki göstermişti. Saha içinde de Göksenin ile Antic'in tartışması öne çıkmıştı. Maç sonrası Galatasaray resmi sitesinden ezeli rakiplerini kınarken, dün de Fenerbahçe bir açıklama yaptı. Bildiride şu ifadelere yer verildi:

Akıl ve izandan yoksun
"Karşılaşmanın ilk dakikasından son dakikasına kadar, rakip takımın antrenörü Ergin Ataman ile Göksenin Köksal'ın, tribünleri tahrik etmek için yaptıkları akıl almaz el kol hareketleri ve küfürleri kamuoyunun malumudur. Tribünlerin boşaltılması suretiyle maçın seyircisiz oynanması için ellerinden geleni yapmışlar ancak taraftarımızın sağ duyusu bu oyuna müsaade etmemiştir. Türkiye'nin şahit olduğu olaylara rağmen bahse konu kulübün gece yarısı yaptığı açıklama akıl ve izandan yoksundur."

Fenerbahçe'nin açıklamasının ardından bu kez Galatasaray Başantrenörü Ergin Ataman, sosyal medya hesabından çarpıcı ifadeler kullandı. Kendisi ve Göksenin Köksal'ın hedef haline getirildiğini belirten Ataman, "Haftalardır yaptığım iyi niyetli çabaları planlanmış bir tezgah olarak göstermeye çalışan zihniyetin takdirini kamuoyuna bırakıyorum. Ayrıca Fenerbahçe Başkanı olan şahıs ile en ufak bir diyalog ve göz temasım olmamıştır" dedi.

Artık sessiz kalamazdım
Maçta yaşananlardan sonra konuşmadığını da kaydeden Ataman, Fenerbahçe'nin yaptığı açıklamadan sonra ise sessiz kalamayacağını vurguladı. Tecrübeli hoca sözlerini şöyle tamamladı: "Bir pozisyonda yaşananlardan sonra gerginlik artmasın diye oyuncumu kenara aldım. Ancak bizim benchin 1 metre yakınındaki grubun, milli bir sporcuya çok ağır küfürlü tezahüratı başlayınca başhakemden kuralı uygulayıp anons yaptırmasını istedim. Ancak başhakem ısrarla bunu reddedince ben de kendisine itiraz ettim."

Derbide ikinci randevu
Play-off yarı finalinde ezeli rakipler Fenerbahçe ile Galatasaray bir kez daha kozlarını paylaşacak. Sarılacivertlilerin 1-0 önde olduğu seride ikinci karşılaşma bugün saat 20.00'de başlayacak. Ülker Arena'da oynanacak kritik mücadele NTV Spor'dan yayınlanacak.

Göksenin'den gönderme
Ülker Arena'da Fenerbahçe taraftarlarının hedefindeki isimlerden olan Göksenin Köksal da sosyal medya hesabından göndermede bulundu. Hz. Mevlana'nın sözünü paylaşan Galatasaraylı basketbolcu, "Yürürken başımın yerde olması kimseyi sevindirmesin. Benim tek derdim yere düşen edebinize takılıp düşmemek" yazdı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN