Aslan evinde kükredi

Aslan evinde kükredi
Pazartesi 30.05.2016

Ülker Arena’da ilk iki maçı kaybeden G.Saray, Abdi İpekçi’de F.Bahçe’ye şans tanımadı. Tribün desteğini arkasına alan sarı-kırmızılılar, seriyi 2-1 yaptı, final umutlarını gelecek maçlara taşıdı

Abdi İpekçi'de dün müthiş bir mücadele cardı. Ezeli rakiplerin yarı final serisi 3. maçında bu kez gülen Galatasaray'dı. Fenerbahçe'ye karşı Ülker Arena'daki ilk iki maçı kaybeden sarı-kırmızılılar, seride durumu 2-1 yaptı, final umutlarını korudu. Karşılaşmaya hızlı başlayan Fenerbahçe'ydi ve ilk çeyreği 21-19 önde kapadı. İkinci periyotta Vesely ile üstünlüğünü sürdüren konuk takıma Schilb ve Davis ile karşılık veren Galatasaray, soyunma odasına 38-37 önde girmeyi başardı.

Son periyot nefes kesti, Cimbom güldü
G.Saray 3. çeyreğe hızlı başladı, McCollum ve Davis'le farkı açıp, 7-0'lık seri yakaladı. Fenerbahçe ise Datome ve Vesely ile toparlanırken, son periyoda 53-50 Galatasaray'ın üstünlüğüyle girildi. 4. bölümde başa baş bir mücadele yaşandı. Ev sahibi son 4 dakikaya 61-55 önde girdi. Farkın kapanmasına izin vermeyen Galatasaray Odeabank salondan 65-63'lük galibiyetle ayrıldı. 4. maç yarın saat 20.00'de yine Abdi İpekçi'de oynanacak.
DİĞER
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN