Web Sürümüne Geç

  Başörtüsü mutluluğu

  Başörtüsü mutluluğu
  06 Mayıs 2017, Cumartesi Güncelleme: 02:01

  Basketbolda başörtüsü yasağının kaldırılması için arkadaşlarıyla birlikte 3 yıldır mücadele veren Indira Kaljo, amacına ulaşmanın mutluluğunu yaşıyor.

  Konuşmak için yine FOTOMAÇ'ı tercih eden Kaljo, "Dünyadaki tüm kadınların başörtüleriyle oynayabilecek olmaları güzel bir gelişme. Başörtülü sporcuları profesyonel liglerde görmek biraz zaman alacak. Ancak alınan bu karar bir zafer niteliğinde ve bizi çok mutlu etti" dedi.

  ARKASINDA DURDULAR
  Yaşanan süreçte Türkiye'den büyük destek aldıklarını belirten Kaljo, "Türk Basketbol Federasyonu ve Türk FIBA temsilcisinin başörtülü kadınların basketbol oynamalarına yönelik bu hareketin arkasında durmalarına çok sevindim. En iyi lige sahip olan Türkiye'nin desteği çok önemliydi. Türkiye izin verirse diğer ülkeler de izin verecekti, bu gerçekleşti" diye konuştu.  ARTIK ÖZGÜRCE OYNARIZ
  Küçükçekmece Gençlik Spor Kulübü'nde forma giyen ilk başörtülü kadın basketbolcu Merve Sapçı ise, "Artık başörtülü sporcular özgürce oynayabilecek. Türkiye'nin bu mücadelede olumlu karar vermesi, bütün ülkelerde olumlu adım atılmasına sebep olmuştur. Bu kararın değişmesinde Türkiye'nin rolü çok büyüktür. Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç ile görüşmemiz bizlere rehber oldu. Bakanımıza teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.


  Ogün ŞAHİNOĞLU
  Etiketler Indira Kaljo
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN