Obradovic 17 Mayıs'ı iple çekiyor

Obradovic 17 Mayıs'ı iple çekiyor
Cuma 03.05.2019 15:57

THY EuroLeague Final Four'da Anadolu Efes ile eşleşen Fenerbahçe'nin baş antrenörü Obradovic, çekişmeli ve keyifli bir mücadelenin kendilerini beklediğini, maç için sabırsızlandığını belirtti. Bu eşleşmeyle birlikte Türkiye 1988'den bu yana düzenlenen organizasyonda Dörtlü Finale iki takımını birden gönderme başarsını göstererek tarihi bir başarıya da imza atmış oldu.

THY EuroLeague'de müthiş bir sezonu geride bırakan Anadolu Efes ile Fenerbahçe, Dörtlü Final'e kalarak adını tarihe altın harflerle yazdırdı. Sarı-lacivertli ekibin üst üste 5. kez bu başarıyı göstermesinin ardından, önceki gece Barcelona karşısındaki 5. maçtan zaferle ayrılan Ergin Ataman'ın öğrencileri, 18 yıllık Dörtü Final özlemini giderdi. Lacivert-beyazlı ekibin bu başarısı aynı zamanda iki Türk takımının birden ilk kez Dörtlü Final'e kalması gibi tarihi bir başarıyı getirdi.

1988'DEN BU YANA 5 ÜLKE YAPTI
Türkiye, 1988'den bu yana düzenlenen Dörtlü Final'e iki takım birden gönderen 5. ülke olarak da tarihe geçti. İspanya 7, İtalya 5, Yunanistan 3, Rusya ise 1 kez Dörtlü Final'e 2 takım birden gönderme başarısı gösterdi. F.Bahçe Beko ve Anadolu Efes, 17-19 Mayıs'ta İspanya'nın Vitoria-Gasteiz şehrindeki Fernando Buesa Arena'da oynanacak Dörtlü Final'de mücadele edecek. İki Türk takımı 17 Mayıs'ta yarı finalde karşılaşacak ve finale çıkmaya çalışacak.

"DÖRTLÜ FİNALİ HAK ETTİK"
Anadolu Efes'in koçu Ergin Ataman, Dörtlü Final'i hak ettiklerini söyledi. F.Bahçe'yi de tebrik eden başarılı çalıştırıcı, "Obradovic son 5 sezondur takımını buraya getiriyor. İki takım da biraz şunun zevkini tadalım, ondan sonra yarı final için hazırlanmaya başlayacağız" dedi.

OBRA 17 MAYIS'I BEKLİYOR
Fenerbahçe'nin Sırp baş antrenörü Zeljko Obradovic, 17 Mayıs'taki maç için sabırsızlandığını ifade etti. İspanya'da güzel bir karşılaşma oynayacaklarını belirten Obra, "Anadolu Efes'le maçlarımız çekişmeli geçiyor. Bu da onlardan biri olacak. Keyifli bir karşılaşma olsun" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN