Web Sürümüne Geç

  "Birincilik şansımız çok azaldı"

  "Birincilik şansımız çok azaldı"
  01 Eylül 2012, Cumartesi Güncelleme: 12:24

  (A) Milli Basketbol Takımı Menajeri Harun Erdenay, Belarus deplasmanına motive bir şekilde gittiklerini belirterek, galibiyetle dönmek istediklerini söyledi.

  Milli takımın 2013 Avrupa Şampiyonası elemelerinde yarın deplasmanda oynayacağı Belarus maçı hakkında AA muhabirine açıklamalarda bulunan Harun Erdenay, geçen maç Çek Cumhuriyeti karşısında çok kötü oynadıklarını ifade ederek, artık bu maçı unutarak, Belarus karşılaşmasına yoğunlaştıklarını kaydetti.

  Erdenay, ay-yıldızlı ekipteki oyuncularla görüşme yaptığını belirterek, ''Oyuncularımız da kendi aralarında görüşme yapmışlar. Daha motive bir şekilde gidiyoruz. Belarus maçı öyle bir maç ki, kaybeden takım biraz daha dışarıda kalacak. Onun için mutlak kazanma hedefiyle gidiyoruz. Son antrenmanlarımızda Belarus maçının taktik yönünden hücum ve savunma kurgularını çalışacağız. Tam hazır bir şekilde maça çıkacağız. İnşallah kazanarak döneriz'' diye konuştu.

  (F) Grubu'nda İtalya'nın 4 galibiyet alarak gruptan çıkma adına büyük bir avantaj yakaladığını vurgulayan Harun Erdenay, ''İtalyanlar, şu anda gruptan çıkmış gibi gözüküyor. İkinci vizeye ise biz ve Çek Çumhuriyeti yakınız. Ayrıca 6 gruptan 4 de en iyi 3. takım çıkacak. Birincilik şansımız çok azaldı. İkinci olarak gruptan çıkmak istiyoruz fakat Çek Cumhuriyeti bize göre bir adım önde'' ifadelerini kullandı.
  Gruptan çıkacak takımlar hakkındaki tahminini de dile getiren Erdenay, ''Benim tahminim, İtalya ile biz ilk iki sırayı alarak gruptan çıkacağımız yönünde. Çek Cumhuriyeti'nin ise en iyi 3. olarak finallere gideceğini düşünüyorum'' dedi.

  -Oyuncuların görüşleri-

  Belarus maçı hakkında konuşan milli oyuncu Doğuş Balbay, rakiplerinin Ankara'daki ilk maçta kendileri çok zorladığını hatırlatarak, şunları kaydetti:
  ''Belarus, grubun ilk maçında evimizde oynamamıza rağmen bizi çok zorladı. İyi bir ekip. Deplasmandaki maç bizim için daha zor olacak. Çek Cumhuriyeti karşısında aldığımız mağlubiyette birçok hatamız vardı. Onları tekrarlamamak istiyoruz. Çalışmalarımızı da bunun üzerine yapıyoruz. Belarus karşısında ilk maçtan daha iyi oynamamız lazım. Kazanacağımıza inanıyoruz. Bu maç bizim için çok önemli. Mutlak galibiyet gerekiyor. Hiçbir kolay hataya tahammülümüz kalmadı. Hatasız bir şekilde 40 dakika mücadele edip, galibiyetle dönmek istiyoruz.''

  Deplasmanda oluşacak taraftar baskısının kendilerini negatif yönde etkilemeyeceğini savunan genç oyuncu, ''Taraftarın bize etkisi olmaz ama rakibimiz için pozitif bir etkisi olabilir. Birçok oyuncumuz o tarz atmosfere alışkın. Rakibimiz, kendi seyircisi önünde biraz daha aktif olacaktır. Bizim de buna karşılık vermemiz gerek. Bu durumun bizi kamçılaması lazım. En son yumruğu bizim vurmamız gerek'' şeklinde konuştu.
  Milli basketbolcu Serhat Çetin ise, Semih Erden, Kerem Gönlüm ve İlkan Karaman'ın sakatlıklarının olmasının sıkıntı oluşturduğunu, fakat bu 3 oyuncunun da yarınki maçta hazır olacağını söyledi.

  Serhat Çetin, Çek Cumhuriyeti'ne farklı skorla kaybettikten sonra işleri zora soktuklarının bilincinde olduklarını belirterek, ''Onun ciddiyetiyle hazırlanıyoruz. Herhangi bir sürpriz yaşamamak adına iyi çalışmalar yapıyoruz'' dedi.

  Belarus karşısında kağıt üzerinde favori olduklarını ifade eden Serhat Çetin, şöyle konuştu:
  ''Çek Cumhuriyeti'ne giderken kimse mağlubiyet beklemiyordu ama mağlup olduk. Belarus karşısında da favori biziz ama iyi oynamazsak, yüzde 100'ümüzü sahaya yansıtmazsak işleri daha da zora sokabiliriz. Onun için iyi oynayarak, iyi mücadele ederek galibiyetle dönmek istiyoruz.''
  Yükleniyor