Ergin Ataman

Ergin Ataman
Cumartesi 22.03.2014 12:30

Türkiye Millî Basketbol Takımı için Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman'la 3 yıllık anlaşma sağlandı.

TBF Başkanı Turgay Demirel, federasyonun internet sitesinde yer alan açıklamasında, "A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın başantrenörlüğü için 2014 FIBA Dünya Kupası'ndan başlayarak, 2016 Yaz Olimpiyat Oyunları sonuna kadar üç yıllık süre ile Ergin Ataman'ı görevlendirdik. Avrupa'nın en başarılı antrenörlerinden biri olan Ergin Ataman ile Türk basketbolu için yeni ve başarılı bir dönemin başlayacağına inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Ergin Ataman da yeni görevi ile ilgili düşüncelerini federasyonun internet sitesinde şöyle ifade etti:

"Türkiye Basketbol Federasyonu'nun A Milli Erkek Basketbol Takımı başantrenörlüğü için teklifini onur duyarak kabul ettim. Bu konuda her zamanki gibi bana tam destek olan kulübüm Galatasaray'a ve başkanımız Ünal Aysal'a çok teşekkür ediyorum. Türk basketbolunun başarısı için tüm gücümle çalışacağım. Hedefim; halkımızın tam desteği ile sahipleneceği, ay-yıldızlı formayı giymekten ve başarı için savaşmaktan gurur duyacak A Milli Erkek Basketbol Takımımız ile önümüzdeki üç yıl boyunca katılacağımız 2014 Dünya Kupası, 2015 Avrupa Şampiyonası ve 2016 Olimpiyat Oyunları'nı kazanmaktır."

Öte yandan, A Milli Takım Başantrenörü Ergin Ataman'ın yardımcı kadrosunun önümüzdeki hafta içerisinde açıklanacağı duyuruldu.

Galatasaray'dan tebrik mesajı

Sarı-kırmızılı kulüpten, "Ergin Ataman'a büyük onur" başlığıyla yapılan açıklamada şu ifadelere yer veridi:

"Galatasaray Liv Hospital Erkek Basketbol Takımı'nın başarılı koçu Ergin Ataman, önümüzdeki 3 yıl boyunca, sezonun bitimindeki tatil sürelerinde Milli Takım'ın hocalığını da yürütecek. Basketbol Federasyonu'ndan gelen istek üzerine, Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Ataman'ın sezon sonundaki izin süresince milli takımın başına geçmesinde hiçbir sorun olmadığını ve Galatasaray olarak bundan onur duyacaklarını belirtti."

Açıklamada, Galatasaray yönetiminin, Galatasaray Daikin Kadın Voleybol Takımı Antrenörü Massimo Barbolini'ye de A Milli Kadın Voleybol Takımı'nı çalıştırma izni verdiği hatırlatılırken, şöyle denildi:

"Ergin Ataman, sezon aralarındaki yaz tatilinde milli takımı çalıştırdıktan sonra, yeni başarılara imza atmak için Galatasaray'daki görevine devam edecek. Uzun yıllar sonra takımımıza şampiyonluk sevinci yaşatan, bu sezon da hem üst üste ikinci şampiyonluğa hem de Avrupa'da tarihi bir zafere koşan hocamıza, yeni görevinde de şimdiden başarılar diliyoruz."

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN