Web Sürümüne Geç

  İlk rakip Kanada

  İlk rakip Kanada
  Pazartesi 04.07.2016 11:06

  Filipinler'in başkenti Manila'da düzenlenecek 2016 Rio Olimpiyat Oyunları Elemeleri'nde mücadele edecek A Milli Erkek Basketbol Takımı, A Grubu'ndaki ilk maçında yarın Kanada ile karşılaşacak.

  Mall of Asia Arena'da oynanacak karşılaşma TSİ 13.30'da başlayacak.

  Kanada ve Senegal'in de yer aldığı A Grubu'nda ilk 2 sırada yer alacak takımlar, Fransa, Filipinler ve Yeni Zelanda'nın bulunduğu B Grubu'nu ilk 2'de bitirecek ekiplerle yarı finalde çapraz eşleşme ile mücadele edecek. Elemelerin ilk gününde B Grubu'nda ise Fransa ile Filipinler TSİ 16.00'da karşılaşacak.

  Yarı finali geçen ekiplerin karşılaşacağı finali kazanacak ekip, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'na katılma hakkını elde edecek.

  Organizasyonda yarı finaller 9 Temmuz Cumartesi, final ise 10 Temmuz Pazar günü oynanacak.

  - Hakemler

  Toplam 7 hakemin görev yapacağı organizasyonda Avustralya'dan Michael Aylen, Porto Riko'dan Jose Anibal Carrion, Yunan Elias Koromilas, İtalyan Luigi Lamonica, İspanya'dan Miguel Perez Perez, Slovenya'dan Sasa Pukl ve Cezayir'den Sofiane Si Youcef düdük çalacak.

  - Maç programı

  Manila'daki maçların programı TSİ olarak şöyle:

  A Grubu

  Yarın:

  13.30 Türkiye-Kanada

  6 Temmuz Çarşamba:

  13.30 Kanada-Senagal

  7 Temmuz Perşembe:

  13.30 Senegal-Türkiye

  B Grubu

  Yarın:

  16.00 Fransa-Filipinler

  6 Temmuz Çarşamba:

  16.00 Filipinler-Yeni Zelanda

  7 Temmuz Perşembe:

  16.00 Yeni Zelanda-Fransa

  - 2016 Rio Olimpiyat Oyunları Elemeleri

  Filipinler dışında İtalya ve Sırbistan'da bugün başlayacak elemelerde 2 takım daha Rio vizesi alacak.

  Sırbistan'ın başkenti Belgrad'daki mücadelede A Grubu'nda Sırbistan, Angola ve Porto Riko, B Grubu'nda ise Japonya, Çek Cumhuriyeti ve Letonya yer alacak. Sırbistan'da Türk hakemlerden Emin Moğulkoç da düdük çalacak.

  İtalya'nın Torino şehrinin ev sahipliği yapacağı diğer bir elemede ise A Grubu'nda Yunanistan, Meksika ve İran, B Grubu'nda da Tunus, Hırvatistan ve İtalya, Rio vizesi için mücadele edecek.

  Olimpiyat heyecanı, Arjantin, Avusturalya, Brezilya, Çin, Litvanya, Nijerya, İspanya, ABD ve Venezuela erkek basketbol takımlarının yanı sıra 3 ülkenin de katılımıyla 6-21 Ağustos'ta yaşanacak.

  Etiketler Porto, Türkiye
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN