"Olimpiyata gidecek güçteyiz"

"Olimpiyata gidecek güçteyiz"
Çarşamba 16.05.2012 16:46

Basketbol Milli Takımlar İdari Menajeri Barbaros Akkaş, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'na katılabilmek için Ankara'da 25 Haziran-1 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek FIBA Kadınlar Olimpiyat Elemeleri'nde mücadele edecek A Milli Kadın Takımı'nın olimpiyat vizesini alabilecek güçte olduğuna inandığını söyledi.

Akkaş, Basketbol Federasyonu'nun internet sitesinde yer alan açıklamasında, elemeler için İstanbul'da hazırlıklarını sürdüren milli takımın, geçen yıl Avrupa Şampiyonası'nda ikinci olarak, Türkiye'ye önemli bir başarı kazandırdığını hatırlatarak, ''Millilerimiz, teknik, idari ve oyuncu kadrosu olarak çok tecrübeliler. Erkek Milli Takımı'mız, bu şansı yakalayamadı ve elimizden önemli bir fırsatı kaçırdık. Kadın Milli Takımı'mızın, olimpiyat vizesini alabilecek güçte olduğuna ve ülkemizi basketbolda olimpiyatlarda temsil edeceklerine inanıyorum'' diye konuştu.

Barbaros Akkaş, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde bu sezon yaşanan mücadelenin üst seviyede olduğunu, milli oyuncuların buradaki takımlarında iyi performans gösterdiğini anlatarak, ''1 Temmuz tarihi geldiğinde inşallah takımımızı olimpiyatlara uğurlamak için hazırlanıyor olacağız. Adım adım düşünmek lazım. İlk adımı geçtikten sonra, olimpiyatlarda derece alabilecek güçte olduğumuzu düşünüyorum'' dedi.
Etiketler Barbaros Akkaş
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN