A Milli Kadın Basketbol Takımı, İstanbul kampını tamamladı

A Milli Kadın Basketbol Takımı, İstanbul kampını tamamladı
Cumartesi 19.05.2012 16:37

Ankara'da gerçekleştirilecek 2012 FIBA Kadınlar Olimpiyat Elemeleri'ne hazırlanan A Milli Kadın Basketbol Takımı, İstanbul'daki ilk etap çalışmalarını tamamladı.

İstanbul'da 14 Mayıs Pazartesi günü kampa girerek hazırlıklarına başlayan Ay-yıldızlılar, 5 gün süren ilk etap çalışmalarını Abdi İpekçi Spor Salonu'nda yaklaşık 2 saat süren bir çalışma yaparak noktaladı. Milliler, yarını dinlenerek geçirdikten sonra 21 Mayıs Pazartesi günü saat 11.45'te Antalya'ya hareket edecek.

Antalya'da ikinci etap kamp çalışmalarına başlayacak olan ''Potanın Perileri'', bu kampın sonunda ise 30 Mayıs-1 Haziran tarihleri arasında Karadağ, Japonya ve Beyaz Rusya'nın katılacağı Kepez Turnuvası'nda ilk hazırlık maçlarını oynayacak.

Yıldızoğlu: ''Kampın çok verimli geçtiğini söyleyebilirim''

İstanbul kampını değerlendiren A Milli Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Ceyhun Yıldızoğlu, ilk etap çalışmalarını sakatlık yaşamadan tamamladıklarını belirterek şunları söyledi:

''Buradaki temel amacımız oyuncularımızın sezon sonundaki son durumlarını görmek ve yapılan testler sonunda nasıl bir yükleme yapacağımızı belirlemekti. Kampın çok verimli geçtiğini söyleyebilirim. Birsel ve Nevriye dışında problemi olan oyuncumuz yok. Onlar da yaklaşık 10 gün içinde, ağrıları geçer geçmez, takım antrenmanlarına katılacaklar. Bu süreçte kendilerini çok zorlamadan, özel antrenmanlar yaparak, ayrı bir şekilde çalışıyorlar. İstanbul'da oyuncularımızı sağlıklı bir şekilde belli bir seviyeye getirdik. Şu anda genel durumumuz çok üst düzeyde değil ama Antalya'ya gittiğimizde daha çok taktiksel ağırlıklı antrenmanlar yapmaya başlayacağız ve takım, turnuva zamanına kadar istediğimiz düzeye çıkacak.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN