Adam gibi yönetilecek

Pazar 17.01.2010 16:56

Kulübü'nde başkanı belirleyecek kongre yaklaşırken, adaylar da seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Başkan adaylarından Murat Aksu, bugün de Trakya bölgesindeki Beşiktaş derneklerinin üyeleriyle bir araya geldi.

Klassis Otel'de gerçekleştirilen toplantıda kısa bir konuşma yapan Aksu, ''Beşiktaş adam gibi, Beşiktaş gibi yönetilecektir. Özlediğiniz Beşiktaş için daima yükseklerde uçması gereken 'Kara Kartal' için sizlerden oylarınızla bizi desteklemenizi bekliyoruz'' dedi.

NBA'İN VAZGEÇİLMEZLERİ: PONPON KIZLAR

Murat Aksu, Beşiktaş'ın hayatın karşısında onurlu durabilmenin sembolü olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:


''Beşiktaş isyankar doğası ile haksızlıklara karşı dik duruşun simgesidir. Milyonlarca insanın aynı anda sevinip, aynı anda üzüldüğü ortak bir bilinçtir. Yüreğimize oya gibi işlenen bir aşktır. Ancak Beşiktaş'ımızın gıpta ile bahsettiğimiz bu özellikleri son yıllarda ciddi anlamda erozyona uğramış, kulübümüz hem maddi hem de manevi manada bir kaosa sürüklenmiştir. Aklımın erdiği günden bu yana Beşiktaşlılığı kalbinin için hisseden biri olarak, bu acı tablonun karşısında seyirci kalmam söz konusu olamazdı. Bu sorumluluk bilinciyle ekim ortasında başkanlığa adaylığımı açıkladım. Tüm Beşiktaşlıların hayalindeki siyah-beyaz efsaneyi tekrar canlandırabilmek için yola çıktım.''

Beşiktaş markasının artık hak ettiği şekilde yönetilmesi gerektiğini dile getiren Aksu, ''Mevcut ve her geçen gün katlanmakta olan borç miktarı Beşiktaşımızı hızla uçuruma doğru sürüklemektedir. Gelir gider dengesi artı veren bir yapı iki yıl içinde mutlaka sağlanacaktır. Hepimizin hasret kaldığı Beşiktaşlı duruşu, Beşiktaş efsanesi yeniden hayata geçirilecektir'' diye konuştu.

Toplantıya 150'ye yakın üye katılırken, Murat Aksu ve şu ana kadar listesinde yer alacağını açıkladığı isimler tek tek anons edilerek, kürsüye çıkarıldı.

Üyelerin, ''Başkan olsana, başkan olsana, Beşiktaş'a başkan olsana'' şeklindeki tezahüratla karşıladığı Aksu, başkan Yıldırım Demirören aleyhine yapılan tezahüratları engelledi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN