Başkan Demirören ne söylemişti?

Salı 19.01.2010
Başkan Yıldırım Demirören, 31 Ocak'ta yapılacak kongre öncesinde önceki gece Kanaltürk televizyonunda şu açıklamalarda bulunmuştu:
1. Beşiktaş kulübü ve başkanı siyaset üzerinde kalmalı. Ama bugün bir bakan bile kongre üyelerini arıyorsa siyaset girmiştir.
2. Beşiktaş'ın başkanı olduğum için ben babamın da başkanıyım.
3. Batuhan imam nikahı yapmış kimsenin haberi yok. Kaliteli futbolcu iyi zıplayan, gol atan değil, takım ruhu olandır. Batuhan'ı kiraya vermeyeceğim. Çünkü bunu ödül olarak görüyor. Para kazandığını düşünüyor. Takımda kalacak ve hocanın gözüne girerek oynayacak.
4. Deco'yu transfer ediyorduk. Ancak Chelsea'nin teknik direktörü Carlo Ancelotti, Pirlo'nun transferi halinde buna izin verecekti. Pirlo gelmeyince Deco'yu alamadık.
5. Nihat'ın en büyük hatası kendini Türkiye'de ispat etmeye çalışmasıdır.
6. Delgado'nun takımdan gitmesini söylemesi halinde içim cız eder.
7. Mubariz Mansimov, aile dostumuzdur. Çok iyi Beşiktaşlı'dır. Kulüp delegesidir ve Türk vatandaşıdır. Azerbaycan'da kendisine futbol federasyonu başkanlığı teklif edildiği için yönetime girmiyor.
8. Transferde en büyük hayal kırıklığını Ailton'da yaşadım. Mehmet Topuz gibi bir Anadolu çocuğunun anne babasının bana verdiği sözünde durmaması en büyük üzüntümdür.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN