İşte listeler

Çarşamba 20.01.2010

Murat Aksu reel, Yıldırım Demirören tampon yönetim sunacak. Adaylar, sonradan bu isimleri değiştirebilecek

Beşiktaş kulübünde olağan genel kurula sayılı günler kaldı. 31 Ocak'ta gerçekleştirilecek kurul için başkanlığa aday olan Yıldırım Demirören ile Murat Aksu, ilk listelerini bugün Divan Kurulu'na teslim edecek. Adayların daha sonra listelerini değiştirme hakkı bulunuyor. Şu anda başkanlık koltuğunda oturan Demirören, 6 kişi dışında muhtemel isimlerden oluşan tampon bir liste hazırladı.

MİLANGAZ TRİBÜNÜ
Murat Aksu ise Divan Kurulu'na reel liste sunacak. 2-3 kişilik kontenjanı esnek bırakan Aksu'nun bugün listesini teslim ederken, yöneticilerini de kamuoyuna tanıtacağı öğrenildi. Dün, Anadolu yakasındaki kongre üyelerine yemek veren Aksu, kulübün borcuyla ilgili "Stadın sit alanı içinde kalan tribününe 25 yıllığına Milangaz ismini veririz ve borç ödenmiş olur" diyerek Demirören'e yüklendi.

Demirören yönetimi
Prof. Dr. Mete Düren:
Genel cerrahi uzmanı. Eski yönetim kurulu üyesi. Halen sağlık kurulu başkanı.
Serdar Adalı: Nato müteahhidi. Adalı Holding'in sahibi. İncirlik Üssü'nün önemli bir kısmını yapan müteahhit.
Doğan Küçükemre: İşadamı. Bilişim sektöründe faliyet gösteriyor. Grup Siyah-Beyaz içinden gelen, camianın tanıdığı bir isim.
Cengiz Zülfikaroğlu: Üsküdar Beşiktaşlılar Derneği başkanı. Ev ve inşaat malzemeleri satan bir şirketin sahibi.
Aleaddin Aykaç: Palmali Grup'un CEO'su. Mübariz Mansimov'un yönetimdeki temsilcisi.
Fahrettin Curoğlu: Şekerbank eski İstanbul genel müdürü. Seba döneminde iki kez mali işlerden sorumlu asbaşkanıydı.

MUHTEMEL İSİMLER
Kenan Öner, Hüseyin Yücel, Ertunç Soğancıoğlu, Kıvanç Oktay, Şeref Yalçın, Bülent Deriş, Sinan Vardar, Serhat Soysal, Atilla Bingöl, Bülent Çağlar, Emine Kamışlı, Av. Ahmet Akpınar, Hakan Aksoy, Necip Sever, Aziz Çankırı, Hasan Bozkurter, Prof. Dr. Mesut Parlak, Orhan Saka.

Aksu yönetimi
Murat Aksu: Avukat. Türk Ticaret Net yönetim kurulu başkanı. BJK eski yönetim kurulu üyesi ve 2. başkanı. TFF eski yönetim kurulu üyesi.
Ali Baransel: Cumhurbaşkanlığı eski başdanışmanı ve RTÜK kurucu başkanı. Medya şirketlerinde medya grup başkanlığı yaptı.
Dr. Murat Akdoğan: Baymak Kombi'nin kurucusu ve yönetim kurulu başkanı.
Yahya Kemal Gencer: BAĞFAŞ yönetim kurulu başkanı. Eski yönetim kurulu üyesi.
Emre Berkin: Anadolu Grubu ve Doğuş Holding yönetim kurulu üyesi. Bilişimci. Microsoft Ortadoğu ve Türkiye'nin başkanlığını da yaptı. Bill Gates'in yakın arkadaşı.
Merdan Araz: Araz-Tamer Partners Finansal Danışmanlık hissedarı. DHB eski yöneticisi. Uluslararası finans dünyasında özellikle "kredi" konusunda uzman yönetici.
Faruk Pala: Joniour Tekstil yönetim kurulu başkanı. Mehmet Üstünkaya döneminin BJK genel sekreteri. Eskilerin çok sevdiği bir isim.
Gülengül Altınsay: Eski eğitimci. Gazeteci-yazar.
Bahri Büyükhanlı: Büyükhanlı İnşaat yönetim kurulu başkanı. Turizm sektöründe önemli yatırımları var. Seba dönemi yönetim kurulu üyesi.
Koray Deniz: Deniz-Ay Denizcilik yönetim kurulu başkanı. Aileden denizci, camianın temsilcisi.
Dündar Yetişener: Alanında Türkiye'nin önde gelen şirketlerinden Fibra Beton'un sahibi. İnşaat sektöründe yatırımları var.
Adnan Dalgakıran: Dalgakıran Komprasör yönetim kurulu başkanı. Türkiye'nin köklü sanayicilerinden. Makina İhracatçıları Birliği başkanı. Eski TİM başkan adayı.
Mine Vargı: Sinemacı-yapımcı. Türkiye'nin ilk bayan sinema yapımcısı. Amerikalı, Eşkıya, Her Şey Çok Güzel Olacak, Kabadayı gibi birçok başarılı filmin altında onun imzası var.
Ender Çolak: Borsa ve finans yöneticisi. SPK ve borsa konularında uzman.
Metin Albayrak: MAKS Tekstil ve İnşaat A.Ş. yönetim kurulu başkan yardımcısı.
Kadir Kılıç: MOD Deri'nin sahibi. Kürk Sanayici İş Adamları Derneği başkanı. Dünya Kürk Fedarasyonu Türkiye delegasyon başkanı. BJK Divan Kurulu üyesi.
Süleyman Eren: Eren Deri'nin sahibi. Eski yönetim kurulu üyesi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN