Efsane Başkan'dan son inciler

Perşembe 28.01.2010 00:00

Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba, Pazar günü siyah-beyazlı kulüpte kongre yapılacağını hatırlatarak, ''Beşiktaş'a yakışır bir atmosfer olsun'' dedi.

Seba, NTV Spor'a yaptığı açıklamada, kendisiyle ilgili lüzumsuz bir takım şeyler söylendiğini dile getirerek, ''Birini desteklediğime dair söylentiler çıkıyor. Camiama teşekkür ediyorum, spor camiasına teşekkür ediyorum. Ama bunlardan rahatsız oluyorum. Beşiktaş'ın Pazar günü kongresi var. Benim temennim Beşiktaş'a yakışan bir atmosfer olsun. 100 senelik bir maziye sahip olan Beşiktaş'ı lüzumsuz hallere düşürmesinler'' diye konuştu.Her iki başkan adayına da mesaj gönderen Süleyman Seba, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Metin Keçeli'nin söylediği bir takım şeyler var. Her şeyden önce iki adayın Beşiktaş'a yakışır bir tutumla hareket etmesi benim en büyük temennimdir. Havalar müsait olduğu takdirde oy kullanacak kişi sayısının 10 binlere çıkacağını umuyorum.''

''KAZANAN BİLEĞİNİN HAKKIYLA KAZANSIN''

Başkan Yıldırım Demirören ile bir konuşma yaptığını anlatan Seba, Demirören'e ''Bir takım her sene şampiyon olacak diye bir şey yok'' dediğini anlattı.

Onursal başkan Seba, başkan Demirören'e ''Barcelona her sene şampiyon olur mu? Manchester United her sene şampiyon oluyor mu? Senden rica ediyoruz. Bu sene olmaz seneye olur. Ama Beşiktaş Kulübü'nü arındır'' dediğini ifade ederek, ''İnşallah hayırlısı olur. Benim bütün ümidim yakışan bir kongre olması. Kazanan bileğinin hakkıyla kazansın'' şeklinde konuştu.

"BİZ İMKANSIZLIKLARLA BUGÜNE GELDİK'"

Beşiktaş'ta geçen yılları hakkında da açıklamalarda bulunan Seba, Beşiktaş'ta 60 senesinin geçtiğini ve bugünkü neslin o günleri hatırlamayacağını savundu.

''O günlerden bu günlere geldik'' diyen Süleyman Seba, sözlerini şöyle tamamladı:

''Bana sorulursa o günlerimiz çok daha muhteşemdi. Şimdi bakıyorsunuz maddi açıdan çok şeyler ortaya konuyor. Bizim zamanımızda böyle şeyler yoktu. 1984'te göreve geldiğimde çok imkansızlıklar içindeydik. Ümit ediyorum Beşiktaş'a faydalı olmuşuzdur. Yalnız kulübün aldığı neticelerle değil, arkadaşlarımla beraber imkansızlıklar içerisinde hayırlı şeyler kazandırdığım düşüncesindeyim. Ben hep eskinin güzelliği ile kendimi savunuyorum.''


TÜRKİYE'YE GELEN EN İYİ YABANCI FUTBOLCULAR İÇİN TIKLAYIN

ESKİDEN TÜRKİYE'DEYDİLER ŞİMDİ NEREDELER? TIKLA-ÖĞREN


ELDE PATLAYAN TRANSFERLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA