Tarih yazılacak

Perşembe 28.01.2010

"Otobüs uçuruma gidiyor. Pazar günü bu gidişe 'dur' denileceğine inanıyorum. Tüm problemleri çözeriz"

Beşiktaş'ta kongreye saatler kala başkan adaylarından Murat Aksu'yla hedeflerini ve kongredeki şansını konuştuk. Yönetim kurulundaki isimleri tanıttığı kahvaltı sonrası yaptığımız sohbette Aksu iddialı açıklamalarda bulundu: "Benim listemde mirasa konan yok! Tüm arkadaşlarım kendi hikayelerini kendileri yazan, çok başarılı insanlar. Hizmet için geliyoruz."YETER ARTIK!
Gelelim sohbetin detaylarına...
_En son soracağımı en başta sormak istiyorum, kazanacağınıza inanıyor musunuz?
"Hiç şüphem yok. Beşiktaş'ı sevenler, Demirören'in 5.5. yılda hiçbir şey yapmadığını biliyorlar. Pazar günü, "Yeter artık" diyeceklerdir. Beşiktaş çok daha iyi yönetilmeyi hak ediyor ve bunu biz yapabiliriz, Demirören değil."

800 MİLYON LİRA
_Beşiktaş'ın mali tablosu da sizin için bir avantaj galiba.
"Keşke olmasaydı. Keşke Demirören kulübü çok iyi yönetseydi de böyle bir avantajımız olmasaydı ama yazık ki var! Dile kolay 5.5 yılda yaklaşık 600 milyon liralık gelir harcanmış, üzerine de kendi açıklamalarına göre 200 milyon lira borç yapılmış. Birileri bunun bedelini ödemelidir."

KİMİN PARASI?
_Kazanırsanız, Demirören'in alacakları ne olacak?
"Sayın başkan 'Çocuklarımın parasını isterim' diyor. Kulübü aldığı kadar borçla bıraksın ertesi gün parasının tamamını verelim ama manzara ortada. Herkes kendi parasının peşinde koşuyorsa biz de Beşiktaş'ın heba edilen milyonlarının peşinde koşarız. Kimsenin de alacağı kalmaz."

GÜN BUGÜNDÜR
_Kongre tecrübesi olanlar 7 bin kişinin üzerinde oy kullanan olursa sizin kazanacağınızı söylüyor. Bu kadar kişinin geleceğine inanıyor musunuz?
"Bıçak kemiğe dayanmış artık... Gün bugündür... Beşiktaşlı olan kulübüne bugün sahip çıkmayacaksa ne zaman çıkacak? Çok daha fazla bir katılım olacaktır. Bu tarihi bir kongredir!"

SAVURGANLIK
_Tarihi derken?
"Beşiktaş otobüsü uçurumadoğru gidiyor. Pazar günü tarihi bir dönemeç dönülecek. Bu fırsat kaçarsa kar topu çığ olur. Bize görev verilirse altyapı hariç tüm harcamalarda tasarrufa gideceğiz. Savurganlık bitecek ve büyük hedeflere akıllı porojelerle yürüyeceğiz, har vurup, harman savurarak değil!"


BİTEN TRANSFERLER

BEŞİKTAŞ'A GELEN EN İYİ YABANCILAR

BAŞ AĞRITACAK FUTBOLCULAR

EN PAHALI LİGLER

TÜRK FUTBOLUNUN EN PAHALI TRANSFERLERİ

DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA