10 yönetici yarı yolda bıraktı

Cuma 29.01.2010 00:00

Beşiktaş Kulübü'nde 31 Ocak Pazar günü yapılacak olağan seçimli genel kurulda tekrar başkan adayı olan kulübün şu anki başkanı Yıldırım Demirören, siyah-beyazlı kulüpteki iki döneminde 32 ayrı yöneticiyle çalıştı.

Beşiktaş Kulübü'nde 2004 yılında ilk kez başkanlığa seçilen ve 2007 yılında bir kez daha başkanlık koltuğuna oturan Demirören, yönetici konusunda ise istikrarı yakalayamadı.

Kulüpteki başkanlığı sırasında iki dönemde ayrı ayrı isimlerle çalışan Yıldırım Demirören, sadece 4 isimle iki dönem çalışma başarısı gösterdi. 2004 yılında başkanlığa seçildiği sırada yönetim kurulu listesinde yer alan Hüseyin Yücel, Bülent Deriş, Kenan Öner ve İlhan Durusoy, 2007 yılındaki seçim sonrası da başkan Demirören ile birlikte çalışma fırsatı buldu.

Yıldırım Demirören, bu isimler dışında iki dönemlik görevi sırasında listesinde farklı isimlere yer verdi.

10 YÖNETİCİ YARIDA BIRAKTI


Başkan Demirören'in döneminde 10 yönetici, görev sürelerini tamamlamadan yönetim kurulu üyeliğinden istifa etti.

Yıldırım Demirören'in 30 Mayıs 2004 tarihinde olağanüstü genel kurul toplantısında başkan seçilerek yola çıktığı 18 yöneticiden 6'sı görevlerinden ayrıldılar. Siyah-beyazlılarda Demirören'in yönetim kurulunda yer alan Reha Muhtar, Koray Büyükasar, Hakan Kalkavan, Latif Ayaz, Adnan Demir ve Murat Ürünsak, çeşitli nedenlerle görev süreleri dolmadan istifalarını verdi.

2007 yılında bir kez daha başkanlığa seçilen Demirören, ikinci döneminde de bazı yöneticilerle yollarını ayırdı. Bu dönemde de yönetim kurulu listesinde yer alan Celalettin Kolot, Emir Tamer, A. Gülnaz Kudunoğlu Arsel'in yanı sıra son olarak Levent Erdoğan, Demirören ile yollarını ayırdı.

YÖNETİM KURULU LİSTELERİ

Demirören'in iki başkanlık döneminde yönetim kurulu listelerinde yer alan isimler ise şöyle:

2004: Murat Aksu, Kıvanç Oktay, Yahya Kemal Gencer, Reha Muhtar, Can Akın Çağlar, Erhan Kamışlı, Koray Büyükasar, Sinan Vardar, Hakan Kalkavan, Hüseyin Yücel, Latif Ayaz, Adnan Demir, Fikret Ercan, İbrahim Murat Ürünsak, Bülent Deriş, Kenan Öner, İlhan Durusoy, Süleyman Eren.
2007: Ertuğrul Kumcuoğlu, Kenan Öner, Ertunç Soğancıoğlu, Levent Erdoğan, Behçet Ümitlen, Numan Ceyhan, Celalettin Kolot, Halim Aydın, Hüseyin Yücel, İlhan Durusoy, Bülent Deriş, Nedim Sarsmaz, Emir Tamer, Murat Çelik, Hakan Aksoy, Şeref Yalçın, Mario Berk, A. Gülnaz Kudunoğlu Arsel.

DEMİRÖREN'İN YENİ LİSTESİ

Yeniden başkanlığa aday olan Yıldırım Demirören'in, Pazar günkü seçim öncesi yönetim kurulu aday listesinde şu isimler bulunuyor:

Metin Keçeli, Erdoğan Toprak, Serdar Adalı, Ertunç Soğancıoğlu, Fahrettin Curoğlu, Engin Baltacı, Mete Düren, Doğan Küçükemre, Alaaddin Aykaç, Cengiz Zülfükaroğlu, Emin Önal, Orhan Saka, Sinan Vardar, Mehmet Soysal, Ahmet Akpınar, Hakan Aksoy, Şeref Yalçın, Necip Sever.

Demirören, mevcut yönetimden sadece 3 ismi yeni yönetim kurulu aday listesine aldı. Şu anki yönetimde görev alan Ertunç Soğancıoğlu, Hakan Aksoy ve Şeref Yalçın, Demirören'in yeni yönetim kurulu aday listesinde de bulunuyor.

NİHAT'IN TEK RAKİBİ RONALDO'YDU

BEŞİKTAŞ'IN FOS TRANSFERLERİ


TÜRK FUTBOLUNUN EN PAHALI TRANSFERLERİ

FUTBOLCULARIN LAKAPLARI

DEVRE ARASI YAPILAN EN KÖTÜ TRANSFERLER

TÜRKİYE'YE GELEN EN İYİ YABANCILAR


DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA