Demirören'e ağır eleştiriler

Cumartesi 30.01.2010 00:00

Beşiktaş Kulübü'nün eski başkan adayı ve eski yöneticisi Hasan Arat, kulüp başkanı Yıldırım Demirören'e seslenerek, ''Beşiktaş Kulübü siz yönetime gelirken, sizden para talebinde bulunmadı. Kulübü iyi idare etmenizi istedi'' dedi.

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilen Yıllık Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı'nda söz alan Hasan Arat, Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören'in verdiği parayla Beşiktaş ile Türk spor kamuoyunu sürekli meşgul eder hale geldiğini söyledi.

Yanlış transferler ve kulübün ödediği büyük cezalara dikkati çeken Arat, ''Beşiktaş'ı tarihinde görülmeyen rakamlarla kendinize borçlu hale getirdiniz. 'Bu parayı ertesi gün isterim' diyorsunuz. Sayın Başkan, Beşiktaş Kulübü size borçlu kalmaz, kalmayı da hiç istemez'' dedi.

SEMİH ŞENTÜRK'TEN SÜPRİZ TRANSFER GÖRÜŞMESİ-TIKLA

Arat, Demirören'in 2000'den bu yana yönetimde olduğunu, 2004'ten bu yana da başkanlık görevini yürüttüğünü kaydederek, şöyle devam etti:

''4 hoca, 60 üzerinde oyuncu ve onlarca yönetici tükettiniz. Son yılda 2 kupayı birden aldınız. '2 kupa aldım, projeleri bitirdim' diyorsunuz. Borç size göre 150, muhalefete göre 250 milyon liraya yükselmiş, Fulya'nın gelirleri kırdırılmış, ileriye dönük yayın gelirleri harcanmıştır. Tecrübe kazandığınızı söylüyorsunuz, ancak hala şok kararlar alıyorsunuz.''

DEL BOSQUE KONUSU


''Del Bosque dersinden geçemeyen yönetim, bu seneki transferlerde adeta Beşiktaş kamuoyu ile dalga geçer şekilde davranmıştır'' diyen Arat, ''Aksu ve Demirören birlikte görev yaptı. Del Bosque hatası birlikte işlendi. Açık açık 'Biz bu işte hata yaptık' dersiniz. Birbirinizi suçlamayın. Artık bırakalım Del Bosque kararı geçmişte kalsın'' dedi.

İŞTE BEŞİKTAŞ'IN GERÇEK BORCU-TIKLA

''FULYA'DAKİ KULELERİ BAŞINIZA YIKARLAR''


Hasan Arat, Demirören'in, Fulya'nın yüzde 76'sının kulübün olduğunu dile getirdiğini hatırlatarak, ''Ya siz hesap bilmiyorsunuz, ya biz bir şey bilmiyoruz. Fulya gelirlerinin 20 yıllığına kırdırılması konusu yargıya gitmiştir. Sayın Aksu ile birlikte bu usulsüz kararın aldırılmasını sağladınız. Eğer bu usulsüz kararı uygulamaya devam ederseniz, Fulya'daki kuleleri Beşiktaşlılar başınıza yıkar'' ifadelerini kullandı.

TRİBÜNLERİN TEMİZLENMESİ

Beşiktaş Kulübü'nün gerçek sahibinin Beşiktaş taraftarı olduğunu dile getiren Arat, ''Tribünlerin temizleneceği söyleniyor. 107 yıllık kulübün tribünleri ne zaman kirlendi? Yoksa maçlara sokulup çocuklarımızı döven kişiler tarafından mı kirletildi?'' dedi.

Gençlere seslenen Arat, kulübün onursal başkanı Süleyman Seba'yı örnek almalarını istedi.
Eski başkan adayı Arat, son olarak, yarın yapılacak seçimin Beşiktaş'a yakışır geçmesi gerektiğini belirtip, iki başkan adayına da başarılar diledi.

TÜRKİYE LİGİNİN GOL KRALLARI

FUTBOLCULARIN LAKAPLARI

DEVRE ARASI YAPILAN EN KÖTÜ TRANSFERLER

DEVRE ARASI GERÇEKLEŞEN TRANSFERLER


DİĞER
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN