"Kapının önünde yatarım"

Cumartesi 30.01.2010 00:00

Beşiktaş Kulübü'nün eski yöneticisi ve yarın yapılacak seçimde Yıldırım Demirören'in listesinde bulunan Sinan Vardar, siyah-beyazlı kulüp için kapının önünde bile yatabileceğini söyledi.

Yıllık Olağan İdari ve Mali Genel Kurul toplantısında kongre üyesi Atıf Keçeci'nin, muhalefet yaptığı Demirören'in listesinde yedek üye olarak yer almasını eleştirmesi üzerine söz alan Vardar, kendisine yapılan eleştirilere yanıt verdi.

Sistemle ilgili bazı sıkıntılarından dolayı ikinci dönemde başkanla birlikte olmadığını ifade eden Vardar, ''Ama her zaman kulübüm için maddi manevi bilgilerimi paylaştım. Bu yönetimde de sayın başkanım daha önce kendisine muhalefet etmeme rağmen beni listesine aldı. 60 yaşındayım ve son devrem. Beşiktaş'a bir şey vermek için değil yedek üye olmak, Beşiktaş Kulübü'nün kapısının önünde bile yatarım'' ifadelerini kullandı.

DEMİRÖREN'E YAYLIM ATEŞ

TEK RAKİBİ RONALDO'YDU (NİHAT KAHVECİ'NİN HİKAYESİ)

GENEL KURULDAN FOTOĞRAFLAR

UZUN'UN KONUŞMASI ORTAMI GERDİ

Kongre üyelerinden Asri Uzun ise başkan adayı Murat Aksu'nun Beşiktaş'ın 60 transfer yaptığını söylediğini ve bu durumu eleştirdiğini hatırlatarak, ''60 transferin 40'ında imzası olan Murat Aksu değil miydi? Fulya Projesi'nde onun imzası yok mu?'' dedi.

Uzun, Murat Aksu'nun babasının mensubu olduğu hükümetin görev başına geldiğinden bu yana ülkenin borcunun arttığını belirtmesi üzerine salonda bir gerginlik yaşandı.

Önce kulüp başkanı Yıldırım Demirören müdahale ederek, siyasetin kongreye karıştırılmaması gerektiğini belirtirken, bazı kongre üyeleri de ayağa kalkarak Uzun'a tepki gösterdi. Kongre Divan Başkanı Uluç Gürkan da Uzun'un bu konudaki sözlerinin tutanaktan çıkarılacağını söyledi.

Öte yandan saat 14.00 itibariyle kongreye katılımın 1610 kişiye ulaştığı açıklandı.

DEMİRÖREN VE AKSU BİRLİKTE ÖNERGE VERDİ

Başkan Yıldırım Demirören ile başkan adayı Murat Aksu, sahne arkasında bir süre görüştükten sonra birlikte bir önerge verdi.

Yıldırım Demirören ve Murat Aksu, Kongre Divan Başkanlığı'na, kongre üyelerinin konuşma haklarının, gündemin 11. maddesi olan dilek ve temenniler bölümüne alınmasına, ibra oylamalarından sonra başkan adaylarının kapanış konuşmalarına geçilmesi için önerge verdiler.

Bazı üyeler böyle bir önergeye karşı çıkarken, salonda yine gerginlik oluştu.

Usulen bu durumun doğru olmadığı belirtilirken, Kongre Divan Başkanı Uluç Gürkan oylama yaptı. Oylama sonunda Demirören ve Aksu'nun önergesi oy çokluğu ile kabul edildi.

DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA