3 büyükler adına dolandırdılar

Cuma 05.02.2010 11:36

Türk futbolunun üç büyükleri olarak lanse edilen Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray adını dolandırıcılıkta kullandılar.

F.Bahçe, G.Saray ve Beşiktaş adıyla dolandırıcılık

Namibya Milli Takımı'nın stoperi Ngarizemo, 2007 sezonunda G.Afrika'nın Cape Town takımında oynarken, bir Türkle tanışır. O kişi kendisine menajer olduğunu ve G.Saray, Beşiktaş veya F.Bahçe'ye onu götürebileceğini söylüyor.

Ngarizemo'da o sıralar G.Afrika'da çalışan Sivasspor'un hocası Muhsin Ertuğral'a danışıyor. Ertuğral'ın 'Onlar büyük takımlar seni almazlar' demesine rağmen Ngarizemo, Türk menajerle birlikte uçağa atlıyor.Önce Kıbrıs'a geliyor. Menajer ona, Türkiye'de liglerin devre arasında tatil olduğunu KKTC Liginde 3 ay oynayıp kendisinin Türk takımlarına kanıtlamasını istiyor.

Cape Town Başkanı Errol Dicks'ten bonservisini alan Ngarizemo, bu sırada Kıbrıs'ta bir takımla anlaşıyor. Fakat yarı-profesyonel bir takım olduğu için başka işler de yapması gerekiyor.

Essien ve Chamakh gibi büyük yıldızlara karşı oynamış olan Ngarizemo, daha sonra bavulunu topluyor ve Kanada'ya gidiyor.

Şimdi Kanada Ligi takımlaından Vancouver'da maç başı 400 dolara oynayan Ngarizemo, yeni futbolculara menajerlerin oyununa gelmemelirini tavsiye ediyor.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN