Fener'e mükemmel 1 gol attım

Cuma 12.02.2010 15:56

Beşiktaş'ın Alman futbolcusu Michael Fink, siyah-beyazlı kulüple 3 yıllık kontratı bulunduğunu ve bunu burada tamamlamak istediğini söyledi.

Beşiktaş'ın resmi internet sitesindeki ''Cola Turka ile Soru Cevap'' bölümüne katılan Fink, Beşiktaş Kulübü ile 3 senelik kontratı olduğunu belirterek, ''Bu 3 senelik kontratı burada doldurmak istiyorum. Ondan sonra şartları görmek gerekiyor. Burada kalabildiğim kadar kalmak istiyorum. Futbolu bıraktıktan sonra burada bir ev alıp zaman zaman yaşayabilirim'' dedi.

Beşiktaş formasını giymenin kendisi için çok güzel bir duygu olduğunu kaydeden Alman oyuncu, ''Beşiktaş'ta ilk maçımı da Süper Kupa için Fenerbahçe karşısında oynamıştım. O maçta giydiğim formayı saklıyorum'' diye konuştu.

İngiltere Premier Ligi'ni kendi oyun tarzına yakın bulduğunu vurgulayan Fink, ''Oradaki futbolu seviyorum. İngiltere için favori takımım Arsenal. Ama Almanya'da 3 yılımı geçirdiğim Eintracht Frankfurt'u destekliyorum'' dedi.

''FENERBAHÇE'YE ATTIĞIM GOL HER AÇIDAN MÜKEMMELDİ''

Ligin ilk yarısında Fenerbahçe'ye attığı golün her açıdan mükemmel olduğunu vurgulayan siyah-beyazlı oyuncu, ''Takımıma galibiyet golünü kazandırdım. Taraftarları sevindirdim. Ayrıca annem, babam ve kardeşim bu maçı izlemek için gelmişlerdi. Maç öncesi annem, gol atacağımı tahmin ettiğini söylemişti. Benim için mükemmel bir andı'' diye konuştu.

Fink, takımdaki favori oyuncusunun kim olduğu yönündeki soruyu ise şu şekilde yanıtladı:

''Fabian Ernst'i çok uzun yıllardır tanıyorum. Takımdaki arkadaşlarım başarılı ve kaliteli futbolcular. Ama bir isim sorulursa Fabian Ernst'i diyebilirim. Ernst ile birlikte oynamaktan keyif alıyorum. Beşiktaş'a gelmeden önce de Rüştü, Nihat, Bobo ve Ekrem Dağ'ı tanıyordum. Bunlar Türkiye'nin ünlü oyuncuları.''

''NECİP ZAMANLA DAHA ÇOK OYNAYACAK''

Beşiktaş'ın çok büyük bir takım ve dünyanın en iyi taraftarına sahip olduğunu savunan Alman futbolcu, genç oyuncu Necip Uysal konusundaki soruyu ise ''Necip gerçekten çok genç ve iyi bir oyuncu. İlerleyen zamanlarda daha da çok oynayacağını düşünüyorum. Tabi ki kendi tecrübelerimi onunla paylaşıp yardımcı oluyorum. Takım otobüsünde de birlikte oturuyoruz'' diye yanıtladı.

Fink, takımda top tekniği olarak en çok Delgado'yu beğendiğini, Türkçe öğrenmek için de haftanın belirli günleri ders aldığını sözlerine ekledi.

YOLU TÜRKİYE'DEN GEÇEN YILDIZLAR
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN