Gol sorunumuz çok büyük!

Salı 23.02.2010 13:40

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, ligin geçen sezondan daha heyecanlı geçeceğini ve takımının sonuna kadar bu yarışın içinde olacağını iddia etti.

Mustafa Denizli, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde gerçekleştirilen antrenman sırasında basın mensuplarıyla yaptığı sohbette, Turkcell Süper Lig'in geçen sezondan daha heyecanlı ve mücadeleli geçeceğini savunarak, ''Biz de bu yarışın içinde sonuna kadar olacağız. Beşiktaş'sız bir yarış olmaz, bu da mümkün değil. Ligde her takımın gidişatı nasıl değiştirebildiğini yaşıyoruz, yaşamaya da devam edeceğiz'' diye konuştu.

''5 PUAN KAYBETTİK AMA...''
Beşiktaş'ın son 2 haftada 5 puan kaybettiğini, ancak üst sıralardakilerle aradaki puan farkının açılmadığını kaydeden Denizli, ''Aslında bakarsak puan farkı açılmadı, aksine kapandı sayılır'' dedi. Galatasaray derbisinde kendileri için kayıp olan 2 puanın bulunduğunu belirten Denizli, şöyle devam etti: ''Ancak ortaya konan mücadele üzüntümüzü hafifletti. Derbide en büyük eksikliğimiz sağdan, soldan getirdiğimiz topları hedefle buluşturamadık. Galatasaray gibi bir takımla oynadık. Derbilerdeki görüntü her an değişebilir. İlk ve ikinci yarılarda görüntüler farklı olabilir. Derbi maçlarda rakibi 90 dakika boyunca baskı altında tutmanız çok zordur.''

''GOL SORUNU VAR AMA POZİSYON SORUNU YOK''
Beşiktaş'ın gol yollarında sıkıntı yaşadığının hatırlatılması üzerine deneyimli teknik adam, ''Gol sorunu var ama pozisyon sorunu yok. Gençlerbirliği maçıyla bunu kırdık gibi bir tablo ortaya çıktı. Ancak Gaziantepspor maçında bunun tam tersini yaşadık'' ifadelerini kullandı.

''NİHAT İYİ YOLDA''
Mustafa Denizli, Nihat'ın performansıyla ilgili bir soruya, ''Nihat iyi yolda. Gol sorunu var ve onu da aşacaktır. Bu da çok fazla uzun sürmeyecek'' diye yanıt verdi. Serdar ve Uğur'u son haftalarda kadroya almamasıyla ilgili bir soru üzerine Denizli, ''Hangi oyuncuyu kadroya almasam, o oyuncu hakkında böyle şeyler sorulabilir. Galatasaray maçında yedek kulübesinde Yusuf, Bobo, Necip, Tabata, Nihat ve İbrahim Kaş vardı. Onlardan birini almasam bu kez 'Neden onlar alınmadı' diye sorulurdu. Kadromuzdan en verimli şekilde yararlanmaya çalışıyoruz'' şeklinde konuştu.

DELGADO'NUN DÖNÜŞÜ
Takımla birlikte çalışan Delgado konusundaki bir soruya da Denizli, ''Dubai'ye gitti, olmadı. Kısa süre içinde sürpriz bir gelişme olmazsa bizimle birlikte çalışacak'' diye cevap verdi. Mustafa Denizli, son olarak, (A) Milli Futbol Takımı'nın başına getirilen Guus Hiddink ile ilgili bir soru üzerine de ''Hayırlı olsun. Gerekli kurumlar, gerekli kararları almıştır'' diyerek sözlerini tamamladı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN