Beşiktaş'a miras kaldı

Salı 02.03.2010 12:56

Beşiktaş'ta uzun yıllar yöneticilik yapan ve 2001 yılında vefat eden Şevket Belgin'in, siyah-beyazlı kulübe, adına tesis yapılması şartıyla miras bıraktığı dairenin satışından elde edilen 860 bin TL, kulübe verildi.

Belgin'in adına avukatı ve eski Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Hüsnü Güreli, evin satışını gerçekleştirip, 860 bin TL olan geliri bugün kulüp başkanı Yıldırım Demirören ile imzalanan protokol sonrası kulübe teslim etti.

BEŞİKTAŞ'IN UNUTULMAYAN EFSANE YABANCILARI

BEŞİKTAŞ'IN FANATİK TARAFTARLARI

DÜNYANIN EN ATEŞLİ TARAFTARLARI

DÜNYANIN EN PAHALI TRANSFERLERİ

Kulüp başkanı Yıldırım Demirören, Şevket Belgin'in çok uzun yıllar Beşiktaş'a hizmet ettiğini, mirasını kulübe bırakan ilk Beşiktaşlı olduğunu ifade ederek, ''Şevket Belgin, Beşiktaş ile yaşamış, son nefesine kadar Beşiktaş'ı düşünmüş çok değerli bir büyüğümüzdür. Mirasından kalan parayla Şevket Belgin adına tesis yaptırarak, onun ismini şanlı tarihimizde sonsuza kadar yaşatacağız. Kendisini sadece bugün değil her zaman şükranla, minnetle anacağız'' diye konuştu.
Demirören, Şevket Belgin'in vasiyetinde yer alan mirasının kulübe kazandırılması için 8 yıl hukuk mücadelesi veren ve Belgin'in vasiyetini yerine getirerek evinin satışından elde edilen parayı kulübe kazandıran Hüsnü Güreli'ye de teşekkür etti.

GÜRELİ: ''BELGİN, BEŞİKTAŞ'A OLAN SEVGİSİNİ GÖSTERMİŞTİR''
Şevket Belgin'in mirasını yerine getirmek için 8 yıl çaba gösteren Hüsnü Güreli ise vasiyetin açıklanmasının ardından çeşitli mirasçıların ortaya çıktığını söyledi.
Vasiyeti engellemeye çalışan kişilerin olduğunu, ancak açılan davaların tümünü kazandıklarını dile getiren Güreli, ''Değerli büyüğümüz Şevket Belgin'in mirasını yerine getirdik. Mahkeme, ev için 550 bin TL değer biçmişti. Ancak biz evin satışını 860 bin TL'ye gerçekleştirerek bugün bu parayı kulübün kasasına nakit olarak koyduk'' dedi.

Hüsnü Güreli, Belgin'in yaşamı boyunca Beşiktaş'a karşılıksız olarak sürekli bağışlarda bulunduğunu da kaydederek, ''Yaşamının sonunda da mirasını Beşiktaş'a bırakarak, Beşiktaşlılar'a güvenerek sözde değil, gerçekte kulübünü ne kadar sevdiğini göstermiştir. Mirasından kalan parayla kendisi adına tesis yapılacaktır'' diye konuştu.

ADINA SPOR SALONU YAPILACAK
Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulunun, bu mirasla Akatlar'a Şevket Belgin adına bir spor salonu yapma kararı aldığı ve gerekli çalışmalara büyük bir hızla başlandığı bildirildi.
Tesisin, Büyükşehir Belediyesi'nden izin alınması halinde Akatlar Spor Kompleksi'nin bulunduğu yerde yapılacağı ifade edildi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN