Web Sürümüne Geç

Ekonomik tedbirler gerekiyor

Cuma 26.03.2010 12:37

Beşiktaş Kulübü Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, kulübün bütçesinde disiplin sağlayarak daha rahat bir seviyeye gelmeyi istediklerini söyledi.

Aynı zamanda BJK İstişare Heyetlerinden Sorumlu Üye olan Toprak, dün ikinci toplantısını gerçekleştiren Denetleme İstişare Heyeti'nin faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Eski Merkez Bankası Başkanı Yaman Törüner, Kobi Rate Genel Müdürü Burhan Taştan, eski defterdar, Sabancı Holding Mali İşler ve Finans Direktörü Mehmet Bingöl, yeminli mali müşavir Alper Kuş ile yeminli mali müşavir Vehpi Karabıyık'ın yer aldığı Denetleme İstişare Heyeti'nin çalışmaları ile ilgili açıklamalar yapan Erdoğan Toprak, kulübün yeni bir mali yapılanma içine gireceğini söyledi.

KARTAL'DA 2 ÖNEMLİ EKSİK

FERRARİ LARA SUROL'LA İLİŞKİSİ HAKKINDA İLK KEZ KONUŞTU

Denetleme İstişare Heyeti'nin mesleki kariyerleri zirvede olan isimlerden meydana geldiğini ifade eden başkan yardımcısı Toprak, tüm hesapların ve mali durumun objektif ve şeffaf bir yapıda olacağını açıkladı.

Kulübün internet sitesine açıklamalarda bulunan Toprak, böylelikle başkan Yıldırım Demirören'in şeffaflık ilkesine uygun hareket edileceğini belirterek, mali açıdan tedbirli bir yönetim uygulanacağının altını çizdi.

Harcamalarda belirlenen bütçenin dışına çıkılmayacağını, mali disiplin ve bütçe disiplini kurallarında daha dikkatli olunacağını kaydeden Erdoğan Toprak, ''Bütçe disiplini konusunda iyi bir yönetim sergileyerek finansal anlamda kulübümüzü daha rahat bir seviyeye ulaştırmak istiyoruz. Avrupa'nın sayılı ekipleri arasına girmek için bazı ekonomik tedbirler almamız gerekiyor. Denetleme İstişare Heyetimiz bu konuda yapacağı çalışmalarla bizlere yardımcı olacak'' ifadelerini kullandı.

Siyah-beyazlı kulübün yöneticisi, UEFA'nın belirlediği mali kriterlerin de gündemin en önemli maddeleri arasında yer aldığını, yapılacak çalışmalar sayesinde UEFA'nın belirlediği şartların da yerine getirileceğini vurguladı.

Beşiktaş Kulübü'nün büyük bir marka ve büyük bir şirket olduğunu, genel anlamda kurumsallaşmaya daha fazla ağırlık verileceğine dikkati çeken Erdoğan Toprak, şirket yapısı, şirket işleyişi ve verilen hizmetin kalitesi göz önüne alındığında Türkiye'nin en büyük organizasyonlarından biri arasında Beşiktaş Kulübü'nün bulunduğunu, hayata geçirilecek projeler ile Avrupa'nın mali açıdan güçlü şirketleri arasında bulunmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

İŞTE FUTBOLUN SÜPER BÜCÜRLERİ-ARALARINDA TÜRKLER DE VAR...

KARA KARTALLI RUNJE VE KARHAN ŞİMDİ NEREDELER?

BEŞİKTAŞLI "EFENDİ" FUTBOLCU HAKKINDA BOMBA İDDİALAR

ERTUĞRUL SAĞLAM FENERBAHÇE'DEN NEDEN AYRILDI?


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN