Quaresma açıklaması!

Salı 04.05.2010 00:00
Beşiktaş Kulübü Basın Sözcüsü Mete Düren, Quaresma'nın transferiyle ilgili görüşmelerin başladığının İMKB'ye bildirilmesinin, transferin sonuçlandığı anlamına gelmediğini söyledi.

Düren, Türk Böbrek Vakfı'nın ödül töreninde yaptığı konuşmada, Mustafa Denizli'den transfer raporu aldıklarını belirterek, şunları söyledi:
''Kendisi, transfer komitesiyle sık sık bir araya geliyor. Bugün ayın henüz 4'ü ve transfer çok uzun bir süreç. Bu tarihte transferlerin şekillenmesi söz konusu olamaz. Daha önümüzde çok gün var. Konunun bugün borsaya bildirilmesi, transferin sonuna gelinmiş anlamına gelmiyor. Aksine bir transferin borsaya bildirilmiş olması görüşmelerin yeni başlamış olması demektir. Kadromuzdaki bir oyuncuyla daha henüz sözleşme feshi yapmadan, sözleşmeyi dondurma veya kadro boşaltmadan, başka bir oyuncuyla ciddi bir görüşmeye başlamamız söz konusu olamaz.''

Beşiktaş'ın 11 yabancı oyuncusunun bulunduğunun ve bu kontenjanın boşaltılması gerektiğinin hatırlatılması üzerine, Düren, ''Önümüzde dünya kupası var, Turkcell Süper Lig'e çıkacak takımlar var, başka takımlarda yabancı oyuncuların sözleşmeleri bitiyor. Önce gelecek teklifleri görmemiz lazım. Bu süreç 1 ayı alır'' diye konuştu.

''HAKAN VE SERDAR'IN GİTMESİ SIKINTI YARATMAZ''

Düren, henüz sözleşme yenilemeyen kaleci Hakan Arıkan ile Serdar Özkan'ın, Galatasaray'a gitmesinin herhangi bir sıkıntı yaratmayacağını
söyledi.

Bu iki oyuncuya teklif yaptıklarını ve kalmalarını istediklerini dile getiren Mete Düren, ''İki oyuncu Galatasaray'a giderse bu Beşiktaş'ta bir sıkıntı yaratır mı?'' şeklindeki bir soruyu da, ''Türk futbolu için hayırlı olsun deriz. Başka bir sıkıntı olmaz'' diye yanıtladı.

Beşiktaş'ın birinci kalecisinin Rüştü olduğunu hatırlatan Düren, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Rüştü kariyerinin zirvesinde olan, ancak sonlarına da gelmiş bir kaleci. Dolayısıyla gelecek Hakan'ın ellerinin arasında ama bunu artık ellerinden kaçırır ya da kaçırmaz bu onun kararı. Biz Hakan'ın kalmasını istiyoruz. Kendisine, kulübün şartları elverdiği ölçüde bir teklif yapılmıştır. Buna rağmen 'başka bir ücretle de olsa başka takıma gidip birinci kaleci olmak istiyorum' derse onun şahsi kararıdır, buna da saygı duymamız gerekir.''

''FUTBOLCULARA PERFORMANSINA GÖRE DEĞER BİÇİLDİ''

Mete Düren, Serdar Özkan için de aynı şeyin geçerli olduğunu anlatırken, ''Futbolculara bir sezondaki veya bir sözleşme dönemi boyunca gösterilmiş performansa göre bir değer biçildi. Serdar da bu bunu beğenip beğenmemekte serbest. Kapımız ona açık. Eğer 'karar verdim, kalıyorum' derse, bizim oyuncumuz olarak kalacaktır. Hayır ben bu parayı beğenmedim, gidiyorum derse onun bileceği iştir'' şeklinde konuştu.

Beşiktaş'ın lisans konusunda bir takım belgelerinin eksik olduğunu kabul eden Düren, ''Bu konuda bir takım belgelerin eksikliğinin söz konusu olduğu doğru, bununla ilgili çalışmalar bu hafta içinde tamamlanacak ve söylenen son tarihten önce bu belgeler verilerek. Bu sorun aşılır. Bütün kulüplerde olduğu gibi bir anlaşma söz konusu, bu anlaşmaya göre davranacağız'' diyerek sözlerini tamamladı.

İŞTE KARTALIN SON BOMBASI! TIKLAYIN

DİĞER
Etiketler Beşiktaş, Quaresma
Yükleniyor
SON DAKİKA