Büyükler kendi işini kendi yapar

Çarşamba 05.05.2010 00:00

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, camia olarak kimseden bir beklentilerinin olmadığını söyledi.

Denizli, takımının bugün gerçekleştirdiği antrenmanda basın mensuplarıyla yaptığı sohbet sırasında Beşiktaş'ın diğer takımların alacağı sonuçlardan çok etkilendiği yönündeki düşünceye karşı çıkarak, şunları kaydetti:

''Hiç kimseden bir şey beklemiyoruz. Ne ben, ne futbolcularım, ne yönetim, ne de camia böyle bir beklenti içinde. Birilerinden bir şey bekliyorsak Beşiktaş değiliz. Her şey bizim elimizdeydi. Tablo açık. Kendi düşüncelerimizi gerçekleştirseydik niye birilerine ihtiyacımız olsun? Bazı şeyler bizi yarışın dışına itti mi, gayet tabii ki itti. Ama ne dün, ne bugün, ne de yarın kimseden hiçbir şey beklemiyoruz. Büyükler kendi işini kendi yapar. Allah öyle yazdıysa bozsun.''

Tecrübeli teknik adam, bu sezon özellikle son 4 haftada önemli fırsatlar yakaladıklarını ifade ederek, ''Biz bu maçlarımızı kazansaydık rakiplerimiz beklenti içine girerdi'' diye konuştu.

Bu sezon 7 civarında oyuncuda kırılmaya bağlı sakatlığın yaşandığını kaydeden Mustafa Denizli, ''Kırıklarla başlayan bir sezon oldu. Barcelona gibi şampiyonluğa oynayan pozisyonda olsaydık Xavi'nin gösterdiği özveriyi benim futbolcularım da yapardı'' dedi.

''KUPA MAÇI HAFTA SONUNU ETKİLEYEBİLİR''

Mustafa Denizli, bu hafta yapılacak maçlar konusundaki soru üzerine ''Değişme ihtimali, tablonun devam etmesi kadar doğaldır. Kupadaki final maçı dahi haftayı etkileyebilir'' dedi.

Siyah-beyazlı takımın çalıştırıcısı, Beşiktaş olarak da kritik haftalarda kritik durumdaki takımlarla oynadıklarını, bunlardan biri olan Diyarbakırspor maçını başarıyla geçtiklerini söyledi.

BURSASPOR MAÇI

Ligin son haftasında Bursaspor ile yapacakları maç konusundaki görüşlerini açıklayan tecrübeli teknik adam, ''Beşiktaş'ın durumu ne olursa olsun, hedefleri değişmez. Hedefi, büyüklüğüne yakışır şekilde mücadele etmektir. Fenerbahçe de Bursaspor da eşit şansa sahip. İki takım da hak etmiş görüntü gösterdi. Beşiktaş büyüklüğünü sadece şampiyonluklarla, sportif başarılarla elde etmedi. Zorluk derecesi aynı olan bir takımla geçen hafta oynadık'' diye konuştu.

İtalya'da Inter ile Lazio arasında oynanan maç konusundaki soru üzerine de Mustafa Denizli, şunları söyledi:


''Buradaki durum çok farklı. İstanbul'da derbi heyecanı olan takımlar oynasaydı nasıl olurdu, bilemiyoruz. Inter-Lazio maçındaki ortam sadece bugüne mahsus bir şey değil. Inter-Milan arasında Barcelona-Real Madrid arasında yaşanmıştır. Taraftarın görüntüsü başka, sahadaki mücadele başka. Biz Diyarbakırspor, Ankaragücü ve diğer maçlara nasıl hazırlanıyorsak, diğer karşılaşmalarımıza da aynı şekilde hazırlanacağız.''

HAKAN ARIKAN İLE ARASINDA GEÇEN DİYALOG

Mustafa Denizli, Diyarbakırspor maçı öncesi, Galatasaray'a transfer olacağı yönünde haberler çıkan kaleci Hakan Arıkan ile yaşandığı iddia edilen diyaloğa da açıklık getirdi.

Karşılaşma öncesi Hakan ile görüştüğünü anlatan siyah-beyazlı takımın çalıştırıcısı, ''Oynatmak istemek başka, böyle bir diyalog başka şey. Hakan'a 'Seninle ilgili medyada doğru veya yanlış haberler çıktı. Bu durum seni etkiledi mi' diye sordum. O da 'Hocam, etkileyecek şeyler. O nedenle müsaade ederseniz ben oynamayayım' dedi. Hakan'ı oynatmayı düşünüyordum. Bu gayet doğaldır. Başka futbolcular da aynı şeyi yaşayabilir'' şeklinde ifadeler kullanırken, bu oyuncunun Galatasaray'a transferine nasıl baktığı yönündeki soruyu ise ''Nasıl bakayım'' diye soruyla yanıt verdi.

QUARESMA'NIN TRANSFERİ KONUSU

Beşiktaş Kulübü'nün, Quaresma ve kulübüyle transferi için görüşmelerin başlandığı yönünde dün yaptığı açıklamaya da değinen Denizli, şunları söyledi:

''Bir durum değerlendirmesi var. Kulübün bu bildirimini transferin gerçekleşmesi ya da gerçekleşmemesi olarak algılıyoruz. Bu tür durumlarda yapılan görüşmelerin resmiyete dökülmesi için SPK'ya bildirmek lazım. Yasal olarak bunu yapmak gerekiyor. Olur olmaz o bilinmez, ama Beşiktaş'ın bu konudaki gelişmelerle ilgili SPK'yı bilgilendirmesi gerekiyor.''

YENİ SEZON HAZIRLIKLARI


Yeni sezon hazırlıklarıyla ilgili de bilgi veren Denizli, şu ifadeleri kullandı:

''Belki geçen sezonki gibi benzer bir program olmayacak. O kampın formatı farklıydı. Lyon, Porto gibi takımlarla oynama şansımız olmayacak. Dönem itibariyle böyle bir şansımız vardı. Belki bir alt seviyedeki takımlarla hazırlık dönemini geçireceğiz. Hala bilmiyoruz planlama konusunda neler yapacağımızı. Şu an durum belli değil. Bursaspor maçından sonra durum netleşir. Programı ya 15 Temmuz'a göre, ya da 29 Temmuz'a göre yapacağız. Pozitif veya negatif sonuçlar ortaya çıkar.''

GELECEK HAFTA BASIN TOPLANTISI YAPACAK


Mustafa Denizli, gelecek hafta düzenleyeceği basın toplantısıyla her konuda daha geniş bilgiler verebileceğini söyledi.

Manisaspor ile oynayacakları karşılaşmanın ardından bir durum değerlendirmesi yapmak üzere basın toplantısı düzenleyeceğini vurgulayan tecrübeli teknik adam, ''Gelecek yılın değerlendirmesini, gelecek sezon ile ilgili konuları, hepsini gelecek hafta konuşuruz'' dedi.

DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA