Web Sürümüne Geç

Quaresma bitiyor

Salı 12.05.2010

Yöneticiler Serdal Adalı ve Cengiz Zülfikaroğlu'nun önümüzdeki hafta İtalya'ya giderek Portekizli yıldızı ikna edeceği ifade edildi!

Kara Kartal'da rota yeniden dış transfere çevrildi. Geçtiğimiz hafta yaşanan lisans krizi nedeniyle Rodrigo Quaresma görüşmelerini bir süreliğine askıya alan siyah-beyazlılar, Portekizli yıldızın transferi için yeniden düğmeye bastı. Yaklaşık 20 gün önce operasyona başlayan Beşiktaş Futbol Komitesi Başkanı Serdal Adalı ile komite üyesi Cengiz Zülfikaroğlu, önümüzdeki hafta İtalya'ya giderek ilk olarak İnter'li yetkililerle masaya oturacak.

PEŞİNAT ARTIYOR
Beşiktaş yönetimi, pazartesi günü İnter'e Quaresma için 7 milyon euro'luk bir teklif sunacak. Siyah-beyazlıların bu teklifini daha önce az buldukları için geri çeviren İtalyan yetkililere, paranın büyük bir bölümünün peşin olarak ödeneceği garantisi verilecek. İnter'in bu yeni teklifi kabul etmesi durumunda, vakit geçirmeden Portekizli yıldızla yüz yüze görüşülecek. Adalı ve Zülfikaroğlu, Quaresma'ya üç yıllık anlaşma önerecek.

DENİZLİ'DEN ONAY
İnter'de forma giyemediği için Portekiz Milli Takımı'na da çağırılmayan Quaresma'nın, İtalyan ekibinden ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Beşiktaş'ın cazip bir teklif yapması durumunda, gelecek çarşamba oynanacak Şampiyonlar Ligi finalinin ardından yıldız futbolcuya imza attırılması planlanıyor. Quaresma için daha önce, "Takım içi dengeleri bozar" diyen Mustafa Denizli'nin de transfere onay vermesi yönetimi rahatlattı.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN