Fener istedi, Beşiktaş alıyor!

Cuma 14.05.2010 10:34

Siyah-Beyazlılar, bir dönem Fenerbahçe'nin peşinden koştuğu yıldızı renklerine bağlıyor...

Beşiktaş'ın basın sözcüsü Mete Düren her ne kadar "Dış transfer şu an zor" dese de Polonya basını, Siyah-Beyazlılar'ın CSKA Moskova'nın golcü oyuncusu Dawid Janczyk'ı transfer edeceğini yazdı.

Habertürk'ün haberine göre; Polonya'nın saygın gazetelerinden Fakt, 22 yaşındaki futbolcunu Beşiktaş'a çok yakın olduğu haberine yer verdi. Gazeteye konuşan Janczyk'ınmenajeri Jerzy Kopiec, "Transfer sona ermek üzere. CSKA ve Beşiktaş görüşüyor. Tek pürüz ne kadar ödeneceği. Eğer Beşiktaş'ın önereceği rakam tatmin edici olursa Dawid imzayı atar" dedi.

Fakt gazetesinin haberinde, Janczyk'le geçtiğimiz yıllarda Fenerbahçe'nin de ilgilendiği ancak CSKA Moskova'nın oyuncu için 5 milyon Euro istemesinin transferin gerçekleşmemesinde etken olduğu belirtildi. Bu kez ise Beşiktaş ve CSKA Moskova'nın 2milyon Euro karşılığında el sıkışmak üzere olduğu ve Siyah-Beyazlılar'ın oyuncuya 3 yıllık bir sözleşme önereceği ifade edildi.

CSKA'DA TUTUNAMADI
2007'de Legia Varşova'dan CSKA'ya transfer olan golcü futbolcu, gelecek vaat
etmesine rağmen Rus ekibinde kadroya girmekte zorlandı. 2 sezon önce Belçika ekibi Lokeren'e kiralanan Janczyk, burada başarılı bir sezon geçirdi ve kiralık olan sözleşmesi uzatıldı. Ama geri çağıran CSKA, Janczyk'i bir diğer Belçika takımı Germina Beerschot'a kiraladı. Oyuncunun, 2011'in haziran ayına kadar Germinal Beerschot'la anlaşması var.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN