Ne dediler

Perşembe 03.06.2010
DENİZLİ'YE BY-PASS
Beşiktaş'ta Mustafa Denizli sağlığı nedeniyle sekteleyince ipi çekildi. Yönetimde bu konuda iki aydır süren çok ciddi çatlaklar vardı. Özellikle yöneticiler Serdal Adalı ve Cengiz Zülfikaroğlu'nun başını çektiği grup, başarısız kabul edilen Mustafa Denizli'yle yola devam edilmesinin faciaya yol açacağını savunmuştu. Ancak başkan Yıldırım Demirören, yöneticilerinin Denizli isyanını bastırmak ve haberimizi yalanlamak için toplu yönetim imzası yayınlamıştı. Denizli'nin hastalığı bu işin tuzu biberi oldu. Yönetim, Scala'da olduğu gibi Denizli'ye "Hastalık by-pass"ı yaptı. Denizli aslında geçen yıl şampiyon yaptığı takıma harcattığı 100 milyon TL'nin ardından gelen fiyaskonun faturasını ödedi. FATİH DOĞAN

GÖKHAN DİNÇ: KAN (!) DEĞİŞİKLİĞİ
Yönetimin böyle bir değişime ihtiyacı vardı. Ancak yine yapılması gerekeni insanları kırarak yaptı bu yönetim. Sezon biter bitmez Mustafa hoca ile yapılan protokol resmi bir anlaşmaydı. Yani Denizli istese Beşiktaş kulübünden tazminat alabilir. Bu kadar amatörce yapılan protokol, beraberinde yine kasadan çıkan milyon dolarlara sebep olacak. Topuz'u F.Bahçe'ye kaptıran yönetim, onun acısını Nihat'ı alarak çıkarmıştır. Şimdi de Quaresma'nın diyetini Schuster ile ödeyecektir. Schuster, Beşiktaş'a ne katar ne katmaz bunu kimse bilemez. Nice kariyerli teknik direktörler ülkemizde başarısız oldu! Schuster Beşiktaş'a kan değişikliği getirecektir. Ancak bu şekilde gelmemeliydi.

HÜSEYİN ÖZKÖK: TAKIMLA UYUM ZOR
1997'de teknik direktörlüğe başlayan Alman hoca başta Real Madrid ile Getafe olmak üzere toplam 7 takım çalıştırdı ve hiçbir takımda 2 yıldan fazla görev yapamadı. Schuster, görev yaptığı takımlardan 3 kez başarısızlık nedeni ile gönderildi. Alman çalıştırıcı, teknik direktörlük kariyerinde yaptığı transferler nedeni ile sıklıkla eleştirilen bir hoca oldu. Schuster'in başarısının sürekli olmamasının nedenlerinden biri ise takımın yapısına uymayan futbol oynatması ve takımlarının bu nedenle düşüş yaşaması. Ayrıca 'sivri bir tip' olarak da Schuster, çok sevilen bir kişilik değildir. Beşiktaş'a gelirse kan uyumunun çok kolay olacağını düşünmüyorum. Kısaca büyük futbolcu, kötü hoca.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN