Schuster'den olay açıklamalar

Salı 15.06.2010 00:00

Beşiktaş'a nasıl geldi? Kimleri istedi, olayların perde arkasında neler oldu?

Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü Bernd Schuster spox'a önemli açıklamalar yaptı. Kendisine Almanya ve İspanya'dan teklifler geldiğini belirtti.

"Neden beşiktaş'ı tercih ettin" sorusuna "Beşiktaş çok büyük kulüp, vizyonu çok geniş. Taraftarları ve şehir futbola çok aşık. Beni bunlar büyüledi" dedi. Ne zaman teklif aldığıyla ilgili soruya hafta önce ilk kez Başkan Yıldırım Demirören'den bizzat teklif aldığını söyledi.

"Siyah Beyazlı kulüp Manuel Pellegrini, Mircea Lucescu, Ronald Koeman, Felix Magath ve Juande Ramos gibi başka hocalarla da görüştüğü halde neden sizde karar kıldı" şeklindeki soruya ise "sen git onu başkana sor" diye espirili yanıt verdi.

"İstanbulu ve Beşiktaşı tanıyor musunuz, sizi neler bekliyor" şeklindeki soruya da Alman hocanın cevabı ilginç oldu: Başkanla özel olarak görüştüm ve bilgi aldım. Videolardan takım hakkında bilgiler edindim. kişisel olarak oyuncularımı görmek bana heyecan veriyor.

"Fabian Ernst ve Michael Fink'in takımda olması sizin için önemli mi" şeklindeki soruya "Benim için oyuncunun milliyeti hiç önemli değil, kim hazırsa ve formdaysa onu oynatırım" şeklinde cevap verdi.

"Hilbert'in transferi için: Transfere ihtiyaç var, ve biz de ihtiyacımız olanı alıcaz..

Quaresma'dan ne bekliyorsunuz?
Ricardo çok yönlü bir oyuncu. Her iki ayağını da kullanabiliyor. Uluslararası deneyime sahip. Ve yaş olarak 26 olması en güzeli.

Eski oyuncunun Robinho'yu istiyor musunuz?
Robinho, dünyanın en iyi oyuncularından biridir. Ve iyi bir çocuk. Her antrenör ona sahip olmak ister.

"Beşiktaş geçen yıl olması gereken yerde bitirmedi. Benim 2 yıllık sözleşmem var. amacım en iyi başarıyı yakalamak"

Taraftar çok duygusal, üzerinizde büyük baskı olacak. Hazırmısınız?

Ben çok tutkulu bir insanım. Beşiktaş'ta çok başarılı olacağıma inanıyorum. Taraftarlarımızın sabırlı olacağını umuyorum. Onların desteğine ihtiyacım var. Onların sayesinde Bizim İnönü stadı kale gibi olacak.

Daum'la konuşmadığını ve bilgi almadığını belirten Alman Hoca, Türk Ligi'nin kalitesi hakkında da şunları söyledi:" Avrupa'da yarı finale yükseldi. Dünyanın bazı büyük oyuncu ve antrenörlerinin yer aldığı bir lig. Çok hafif düşüktür Avrupanın büyük ülkelerinden"

Türkiye'nin Dünya Kupasında olmamasına ise; "yeteneklerini yansıtamadıkları için gidemediler. Ama biz Beşiktaş olarak Avrupa'da çok başarılı olucaz. Beşiktaş Avrupa ligine yakışır büyüklükte bir kulüp"
DİĞER
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN