Hangisi doğru?

Çarşamba 16.06.2010

Demirören: Denizli görevdeyken hiç kimseyle görüşmedik Schuster: Başkanla görüşmelere tam 4 hafta önce başladık

Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü Bernd Schuster'in, Alman internet sitesi spox.com'a yaptığı açıklamalar spor camiasında bomba etkisi yarattı. Alman çalıştırıcı, 4 Haziran'da bir basın toplantısı yaparak, "Mustafa Denizli görevdeyken, hiçbir teknik adamla görüşmedik. Hocamızı, yönetimimizi ve beni sahtekar yerine koyanlar var" diyerek medyaya yüklenen başkan Demirören'in aksine, "Beşiktaş başkanı 4 hafta önce şahsen benimle irtibata geçti" açıklamasını yaptı. Schuster'in bu ifadeleri camiada, "İkisinden biri doğru söylüyor, ama kim?" yorumlarının yapılmasına neden oldu. Bu arada Schuster, Beşiktaş'a "Evet" demesindeki etkenleri tüm içtenliğiyle anlattı. İşte Alman çalıştırıcının siyah-beyazlı camiayla ilgili ilk düşünceleri:

BEŞiKTAŞ'A TRANSFERi:
Beşiktaş büyük ve uluslararası platformda önemli bir kulüp. Yönetimi, gelecekle ilgili düşünceleri ve şehir itibariyle her şey olumlu. Başkan ile ilk görüşmelerden itibaren kulüp hakkında ve özellikle de kadro hakkında bilgiler edinmeye başladım. Saatlerce video analizi yaptım ve takımımla tanışacağım için çok seviniyorum.

RiCARDO QUARESMA:
Ricardo çok yönlü bir oyuncu. İki ayağını da kullanabiliyor ve orta sahanın sağında veya solunda görev yapabiliyor. Uluslararası tecrübeye sahip, dünyanın en ünlü kulüplerinde oynadı. En iyi futbol yaşında.

ROBiNHO VE HiLBERT TRANSFERi:
Robinho, dünyanın en iyi oyuncularından bir tanesi ve ayrıca çok iyi bir çocuk. Her teknik direktör, Robinho gibi bir oyuncuyu ister. Hilbert ve diğer transferler hakkında çok fazla konuşmak istemiyorum. Ama bir gerçek var ki hedeflerimize ulaşmak için bir şeyler yapmamız lazım.

ERNST VE FiNK:

Beni tek ilgilendiren şey, bir oyuncunun felsefeme uyup uymaması ve takım oyununa uyumu. Milliyeti hiç önemli değil. Bütün oyuncuları izleyeceğim, herkesi gözden geçireceğim. Kimsenin yeri garanti değil ve herkese şans vereceğim.

BEŞiKTAŞ TARAFTARI:
Ben de onlar gibi heyecanlıyım. Beşiktaş'ın başarılı olması için elimden geleni yapacağım. Umarım Beşiktaş taraftarı sabırlı olur. Onların desteğine ihtiyacımız var. İnönü Stadı, bizim kalemiz olacak.

DAUM'DAN BiLGi ALMASI:
Kimseye danışmadım, kimseden bilgi almadım. Bilgileri kendim toplayacağım. İlk antremanları iple çekiyorum, olumlu ve olumsuz yanlarımızı göreceğim. Ayrıca teknik kadromuz, çok deneyimli bir ekip.

TÜRK FUTBOLU:
Süper Lig'de çok büyük kulüpler ve çok iyi oyuncular var. Türk Milli Takımı, EURO-2008'de Almanya'ya çok şanssız bir şekilde yenilip yarı finalde elendi. Dünya Kupası'nda olmaması onların gerçek gücünü göstermez. Umuyorum Beşiktaş ile Avrupa Ligi'ne katılıp, Türk futbolunu başarılı bir şekilde temsil ederiz.

KARAKOLDA DOĞRU SÖYLER MAHKEMEDE ŞAŞAR!
SPOX.com'a "Beşiktaş ile bir aydır görüşüyorum" diyen Bernd Schuster, İstanbul'a gelir gelmez ihtarı yedi. Daha önce, "Denizli görevdeyken kimseyle görüşmedik" diyen başkan Demirören'i yalanlar nitelikte açıklama yapan Alman çalıştırıcı, Swissotel'de yöneticilerle görüştükten sonra, "Beşiktaş ile önceden anlaştığım doğru değil. Beşiktaş'a transfer sürecim toplamda 1 haftayı geçmez" demek zorunda kaldı. Bu durum 'Schuster uyarıldı' yorumlarına neden oldu. Schuster, Alman Hilbert'i istediğini de dile getirdi.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN