Quaresma İstanbul'da

Cuma 18.06.2010 00:00

Beşiktaş'ın son dönemdeki en flaş transferi olan Portekizli oyuncu Ricardo Quaresma İstanbul'a gelirken, siyah-beyazlı taraftarlar yeni oyuncularını coşkulu bir şekilde karşıladı.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören'in özel uçağı ile yaklaşık 1 saatlik gecikmeyle İstanbul'a gelen Portekizli oyuncuya, havalimanına gelen 2 bine yakın taraftar yaptıkları tezahüratlarla sevgi gösterisinde bulundu.

Beşiktaş forması giydiği görülen yeni transfer Quaresma, Beşiktaş Kulübü Futbol Komitesi üyeleri Serdar Adalı ve Cengiz Zülfikaroğlu ile birlikte aprondan çıkış yaptı.

Bazı tribün liderlerinin de apron çıkışında çiçekle ''Hoşgeldin'' dediği Quaresma ve yöneticiler, bekleme bölümünde bulunun taraftarın yoğun ilgisiyle karşılaştı. Güvenlik görevlilerinin, havalimanı içinde ve dışında önlem almasına rağmen, içeriye giren çok sayıda taraftar ile görevlerini yapmaya çalışan basın mensuplarının oluşturduğu izdiham nedeniyle büyük sıkıntılar yaşandı.Bir anda yoğun bir kalabalığın arasında kalan Portekizli futbolcu, adeta gözden kayboldu. Siyah-beyazlı yöneticiler ile kulüp çalışanları da emniyet güçleriyle birlikte Quaresma'yı korumaya çalışırken, karmaşadan dolayı arbede yaşandı. Oluşturulan güvenlik çemberine rağmen, taraftarların engellenememesi nedeniyle sıkıntı daha da büyürken, Quaresma ve yöneticilerin yanlış yönlendirilmesinden dolayı karmaşa uzadı.

Ricardo Quaresma ve yöneticiler zorlukla dışarı çıkabilirken, dışardaki taraftarların da içerdekilerle birleşmesiyle kalabalık daha da büyüdü. Bu sırada, emniyet güçlerinin zaman zaman Quaresma'nın etrafındaki taraftarları sertlik kullanarak uzaklaştırmaya çalıştığı görüldü.

Yaşanan bu zorluklar sonunda kendisini havalimanından kalacağı otele götürecek araca ulaşan Quaresma, arabanın basamağına çıkarak taraftarları selamladı. Portekizli futbolcunun bu hareketi taraftarları daha da coşturdu.

Bu arada Serdar Adalı da el hareketiyle taraftarları yarın yapacakları imza törenine çağırdı.
Diğer yandan Quaresma ve yöneticilerle gelen kulüp başkanı Yıldırım Demirören, daha önce havalimanından ayrıldı.

Beşiktaşlı taraftarlar, Quaresma'nın gitmesinin ardından bir süre daha tezahürat yaptıktan sonra havalimanından ayrıldı.

DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA