Demirören'e çağrı

Cumartesi 19.06.2010 13:35

Beşiktaş Kulübü Olağan Divan Kurulu toplantısı başladı.

Ceylan Intercontinental Oteli'nde gerçekleştirilen toplantıya kulüp başkanı Yıldırım Demirören, Yönetim Kurulu üyeleri, Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz ve Divan Kurulu üyeleri katıldı.

Başkan Yıldırım Demirören, uzun aradan sonra Divan Kurulu toplantısına katılırken, Yönetim Kurulu da birkaç eksik dışında toplantıda yer aldı.

Toplantıda ilk sözü alan Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, ''Sayın Başkan ve ekibinin tam kadro burada olmasından dolayı Sayın Başkan ve Yönetim Kuruluna teşekkür ediyorum. Yılda 3-4 kez yaptığımız bu toplantılara, katılımlarını bu şekilde devam ettirmelerini bekliyorum'' dedi.

Başkan Demirören'in geçen sezonun yarısından sonra kendisine yapılan küfürlü tezahüratlar nedeniyle BJK İnönü Stadı'na gelmemesine de değinen Karadeniz, şunları söyledi:

''Yeni sezonda başkanımızı stadımızda görmek istiyoruz. Kendisini koruyamadığımız bir gerçektir. Ancak Beşiktaş Kulübü Başkanı kulübün atasıdır, babasıdır. İsmi Ahmet olur Mehmet olur, seversiniz veya sevmezsiniz, ama kurumsal yapı içinde kendisini, o makamı korumak hepimizin görevidir. Sayın Başkan sanıyorum ki pasif direniş içinde bizlere bunu anlatıyor. Ben sizlerin huzurunda Sayın Başkana maçlarımıza katılmaları çağrısında bulunuyorum.''

Karadeniz, geçen sezon Profesyonel Futbol Disiplin Kurulunun en fazla ceza verdiği kulüplerden biri olduklarını da hatırlatarak, ''107 yıllık kulübümüz, küfür ve tezahürattan dolayı önemli bir futbolcu transfer edilecek kadar para cezasına çarptırılıyor. Hepimize buna son vermek için görev düşüyor'' dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN