İnönü yıkıldı!

Cumartesi 19.06.2010 19:04

Beşiktaş Kulübü, yeni transferi Ricardo Quaresma ile üç yıllık sözleşme imzaladı. BJK İnönü Stadı'nda gerçekleştirilen ve son yılların en ilginç imza töreninde Querasma, kendisini üç yıllığına siyah-beyazlı renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.

İmza töreni için saha içinde oluşturulan platforma önce kulüp başkanı Yıldırım Demirören ve Portekizli oyuncunun transferinde büyük rol oynayan futbol komitesi başkanı Serdal Adalı geldi. Yönetim kurulunun diğer üyelerinin de hazır bulunduğu törende, Quaresma, en son sahaya çıktı.
Taraftarların, sahaya çıkmasıyla büyük sevgi gösterisinde bulunduğu Quaresma, el sallayarak karşılık verdi. Quaresma, Rıdvan'dan aldığı 7 numaralı formayı giyerek platformdaki yerini aldı.

''GELMİŞ GEÇMİŞ EN BÜYÜK TRANSFER BURADA''
İmza töreninde kısa bir konuşma yapan Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, Türkiye'nin gelmiş geçmiş en büyük transferinin Quaresma olduğunu söyledi. Konuşmasına Hakkari'deki terörist saldırıda şehit olan 11 asker için baş sağlığı dileyerek başlayan Demirören, taraftarın, camianın ve teknik direktörün istediği Quaresma'yı aldıklarını belirterek, ''Türkiye'nin gelmiş geçmiş en büyük transferi Quaresma burada. Quaresma, kulübü, taraftarları sevdiği için geldi. Olan olmuştur. Geçmiş geride kaldı. Hep beraber, Quaresma gibi yıldızlarla şampiyonluğu kovalayacağız. Allah bizi mahcup etmesin, hayırlı olsun'' diye konuştu.

Uzun bir aradan sonra taraftarların alkışladığı Demirören, taraftarların şovu nedeniyle konuşmasını gecikmeli olarak yaptı. Taraftarların sakinleşmesinin ardından Yıldırım Demirören sözlerini tamamlayabildi.
QUARESMA ÜÇLÜ ÇEKTİRDİ
Sahaya çıkışıyla birlikte taraftarların sevgi gösterisinde bulunduğu Quaresma, sözleşmeyi imzalamadan önce taraftarlara üçlü çektirdi. Platformun önünde basın mensuplarının bulunduğu bölüme gelen Portekizli oyuncu, taraftarların bu şovuna eşlik etti.

Daha sonra platforma giden yeni transfere taraftarların sevgi gösterisi bitmedi. Konuşmasına başlamak için hazırlanan siyah-beyazlı oyuncunun tribün şovunu da hayranlıkla izlediği görüldü.
Maçlarda yaptıkları şovlarla tüm dikkatleri üzerlerine çeken taraftarlar, imza töreninde de aynı şovu sergiledi.

''Quaresma bizlere bir şov yapsana, beğenmezsek almayız'' şeklinde tezahüratta bulunan taraftarlar, ayrıca ''Q7, Q7, I love you Q7'' tezahüratı yaptılar.

ŞOV SONRASI İMZALAYABİLDİ
Quaresma, taraftar şovunun ardından sözleşmeyi imzalayabildi. İmzadan sonra söz alabilen yeni transfer, takımını şampiyon yapmak için gerekirse saha içinde kanını bile akıtabileceğini söyledi.
Konuşmasına Türkiye'nin, Hakkari'deki terörist saldırıda verdiği şehitler için üzgün olduğunu vurgulayarak başlayan Portekizli oyuncu, ''Buraya geldiğim için çok mutluyum. Çok büyük bir kulübe ve taraftara geldiğimi biliyorum. Buraya gelmem hayatımın en güzel anı oldu'' dedi.

Beşiktaş'a gelmesinin en büyük nedeni olarak yeni kulübünün geçmişi ve taraftarların büyüklüğünü gösteren Quaresma, şunları söyledi:
''Başta başkanımız olmak üzere tüm yönetim kurulu üyeleri beni almak için büyük çaba gösterdi. Hayatımın en güzel anını yaşıyorum. Çok mutluyum. Beşiktaş'a gelmemin en büyük nedeni hep beraber bu takımı şampiyon yapmaktır. Söz veriyorum, her şeyimi vereceğim. Şampiyonluklar yaşayacağız. Herkese teşekkür ediyorum. Burada olmak benim için çok büyük bir gurur.''

21 BİN 320 TARAFTAR GELDİ
Quaresma'nın imza törenine 21 bin 320 taraftarın geldiği açıklandı.Daha önce saat 17.00'de açılacağı açıklanan stat kapıları ilgiden dolayı erken açılırken taraftarlar adeta akın etti. Yaptıkları şovlarla renkli görüntüler oluşturan siyah-beyazlılar, Quaresma'nın transferinden dolayı büyük sevinç yaşadı.

TARAFTARLARA TOP HEDİYE ETTİ
Portekizli oyuncu, imza töreni sonunda platformdan inerek saha kenarında dizili toplarla şovlar yaptı.
Topları bir süre sektirdikten sonra taraftarlara atan yeni transfer, formasını da küçük bir çocuğa hediye etti. Oyuncu, soyunma odasına giderken bir çocuğu kucağına alarak fotoğraf çektirdi. Bu arada imza töreni sonrası taraftarlar, statta bulunan ''Kartal Yuvası'' mağazasına hücum etti. Taraftarların Quaresma'nın numarasını taşıyan formalardan almaya çalışmaları nedeniyle mağazada izdiham yaşandı.
Etiketler Quaresma, Beşiktaş
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN