Türk futbol tarihinin en büyük transferi

Cumartesi 19.06.2010 13:45

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, Ricardo Quaresma'nın Türk futbol tarihinin en büyük transferi olduğunu söyledi.

Demirören, Ceylan Intercontinental Oteli'nde düzenlenen Divan Kurulu toplantısında yaptığı konuşmada, Avrupa'nın büyük kulüplerinin peşinde koştuğu değerli bir oyuncuyu getirdiklerini belirterek, ''Bu oyuncumuzun hataları olacak, oynamadığı zamanlar olacak, ama gene destek olacağız. Beşiktaş Türk futbol tarihinin en büyük transferini gerçekleştirdi. Bundan hep beraber sevinelim, hep beraber gurur duyalım'' diye konuştu.

MUSTAFA DENİZLİ KONUSU


Konuşmasında teknik direktör Mustafa Denizli ile ilgili konuya da değinen Demirören, ''Sayın Denizli'ye tekrar teşekkür etmek gerekiyor. Beşiktaş camiasına 20 yıldır yaşamadığı çifte kupa sevincini yaşattı. Üzücü bir rahatsızlık geçirdi ve aramızdan ayrılmak zorunda kaldı'' dedi.

''Hoca ve başkan ayrılırken ağlıyorsa, hala 'yalancı' diyenlerin vicdanına bakmamız gerektiğine inanıyorum. Teessüf ediyorum'' diyen Demirören, ''Beşiktaş 3 günde dünyanın önde gelen hocalarıyla görüşebiliyor, karakteri, yapısı, altyapıya verdiği önem ve maddi şartların uyması nedeniyle önemli bir hocayı getiriyorsa, bu yönetimin ayakta alkışlanması gerek. Gelin hep beraber el ele verelim, yolumuza devam edelim, önümüz açık'' şeklinde konuştu.

''MAÇLARA GELECEĞİM''


BJK İnönü Stadı'na gelmemesiyle ilgili de Demirören, ''Ben tabii ki maçlara geleceğim. Ama bu koltuğa saygı olduğu sürece geleceğim'' dedi.

''Yıldırımlar, Sebalar gelir gider, bu koltuk hep kalır'' diyen Demirören, şöyle devam etti:

''Beşiktaş camiası bu koltuğa saygı gösterdiği sürece ben maça geleceğim, bugün de stada gideceğim. Bugün her şey Beşiktaş'ta çok güzel. Bugün her Beşiktaşlı gülüyor. Demek ki birlik beraberlik zamanı. Camia içinde, yönetim içinde, kurullar içinde yara varsa bunları beraber temizleyeceğiz. Beşiktaş'ın önünü kimseye kestirtmeyeceğiz. Benim büyüklerimden tek ricam; gelin hep beraber sabredin, Beşiktaşımız için hep beraber mücadele edelim. Önümüz açık, hep beraber bu yolda emin adımlarla yürüyelim.''

ŞEHİTLERE RAHMET...


Yıldırım Demirören, bu sabah 8 askerin şehit olduğunu duyduklarını ifade ederek, ''Şehitlerimize rahmet diliyoruz. Bugün imza törenini yapalım mı yapmayalım diye tekrar düşündük, 8 şehidimiz vardı... Ama onların da istediği geri çekilmemiz. Beşiktaşlıya da Beşiktaş'a da geri çekilmek yakışmaz. Onun için hayatımıza devam edip imza törenini yapacağız'' diyerek sözlerini tamamladı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN