İşte son Kartal

Salı 22.06.2010 00:00

Beşiktaş Kulübü, 3 yıllık sözleşme imzaladığı Alman Futbolcu Roberto Hilbert'e yıllık 1 milyon 350 bin avro garanti ücret ödeyecek.

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) gönderdiği özel durum açıklamasında, ''Şirketimiz Roberto Hilbert ile 3 yıllık (2012-2013 sezon sonuna kadar) sözleşme imzalamıştır. Sözleşme karşılığında oyuncuya yıllık 1 milyon 350 bin avro garanti ücret ödenecektir'' denildi.

Hilbert, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlenen, Transfer Komitesi Başkanı Serdal Adalı ve Transfer Komitesi üyesi Cengiz Zülfikaroğlu'nun da hazır bulunduğu törende kendisini 3 yıllığına siyah-beyazlı renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.

Serdal Adalı, imza töreninde yaptığı konuşmada, Roberto Hilbert'i 3 yıllığına renklerine bağladıklarını ifade ederek, ''Önümüzdeki 3 senede Beşiktaş'a faydalı olacaktır. Hayırlı olsun'' dedi.
Roberto Hilbert ise Türkiye'nin en büyük kulübüne geldiğini belirterek, ''Burada olmaktan mutluyum. Burada çok iyi işler yapmak istiyorum. Beşiktaş'ta futbolumu daha da geliştireceğime inanıyorum'' diye konuştu.

En iyi arkadaşının bir Türk olduğunu kaydeden Hilbert, doğduğu yerde çok Türk bulunduğunu ve Türk kültürünü çok iyi bildiğini söyledi.

Almanya'da Ersen Martin ile aynı sokakta oturduklarını ve ailece görüştüklerini anlatan Hilbert, Türk futbolcular içinde Hakan Şükür ve Rüştü'yü iyi bildiğini ifade etti.

Alman teknik direktör Schuster'in takımın başında bulunması, Alman futbolcu Ernst'in takımda olmasının bir avantaj olduğunu vurgulayan Alman futbolcu, Stuttgart'ta sağ kanatta oynadığını, zaman zaman da sol kanatta görev aldığını söyledi.

Hilbert, imza töreninin ardından 9 numaralı Beşiktaş formasını giyerek basın mensuplarına poz verdi.

Hilbert, Beşiktaş'ın Alman birliğini kabarttı

UEFA'nın resmi internet sitesi Beşiktaş'ın Alman futbolcu Roberto Hilbert ile sözleşme imzalamasına geniş yer ayırdı. Ernst ve Fink'ten sonra Hilbert'in Beşiktaş'ın üçüncü Alman'ı olduğuna yer verdi. Site Hilbert'in, "Beşiktaş gibi büyük bir kulübe imza attığım için gururluyum" sözlerine yer verdi.DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA