Alp Dağları'nın eteklerinde idman

Pazar 27.06.2010 16:17

Yeni sezon hazırlıkları için dün Avusturya'nın Sankt Johann im Pongau bölgesine gelen Beşiktaş, kampın ilk antrenmanını Alp Dağları'nın eteklerinde bulunan Bischofhofen Stadı'nda yaptı.

Teknik direktör Bernhard Schuster ve yardımcı antrenör Carlos Cascallana yönetiminde düz koşu ile çalışmaya başlayan siyah-beyazlı futbolcular, ikinci bölümde istasyon ve kondisyon çalışmaları yaptılar.
Yardımcı antrenör Cascallana'nın komutlarıyla nefes almadan çalışan futbolcular, ikinci bölümde teknik direktör Suchuster'in de sahaya gelmesiyle iki ayrı takım halinde çalışmayı sürdürdüler. Bu bölümde Schuster Türkçe ve Almanca, Cascallana ise İspanyolca bilen futbolculara dar alanda kısa pas çalıştırdı.
Antrenmanın son bölümünde ise yarı sahada çift kale maç yapıldı. Maçın son dakikalarında teknik direktör Schuster'in talimatıyla sahanın yan tarafına üçüncü bir kale kondu ve yarı sahadaki futbolcular üçüncü kaleye de zaman zaman şut attılar.

Antrenman yapılan Bischofhofen bölgesinde ısının 25 derecenin üzerine çıkması siyah-beyazlı futbolcuları bir hayli zorladı. Takımın, akşam TSİ 19.00'da basına kapalı ikinci bir antrenman yapacağı bildirildi.

Sabah antrenmanının basına yarım saat açık olmasını planlayan teknik direktör Schuster, gazetecilerin itirazı üzerine antrenmanın tümünün izlenmesine izin verdi. Basın sözcüsü Tuncay Bekar, kampın devamında sabah antrenmanlarının basına açık tutulacağını, akşam antrenmanlarının ise basına kapalı yapılacağını söyledi.

Bu arada, Bobo kasığındaki sakatlık nedeniyle takımdan ayrı düz koşu yapmakla yetindi. Geçen sezon ameliyat olan ve henüz iyileşmediği belirtilen Ekrem ise antrenmana katılmadı.

Siyah-beyazlı kulüpte Avusturya kampının 7 Temmuz'a kadar sürmesi ve kamp süresince iki hazırlık maçı yapılması planlanıyor.
Etiketler Beşiktaş
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN